کد خبر: 219220 A

حجاج بیت الله الحرام در ایام حج تمتع امسال ۱۰ میلیون و ۷۰۰ هزار دقیقه مکالمه تلفنی از مقصد عربستان به ایران و بالعکس داشتند در حالی که سال گذشته میزان مکالمات ۱۲ میلیون دقیقه بود.

زائران خانه خدا در ایام حج تمتع امسال با بستگانشان در ایران ۱۰ میلیون و ۷۰۰ هزار دقیقه مکالمه داشتند که به طور متوسط هر حاجی ایرانی ۱۶۷ دقیقه مکالمه کرده است.

به گزارش ایلنا از اعلام روز شنبه پایگاه اطلاع رسانی حج، حجاج بیت الله الحرام در ایام حج تمتع امسال ۱۰ میلیون و ۷۰۰ هزار دقیقه مکالمه تلفنی از مقصد عربستان به ایران و بالعکس داشتند در حالی که سال گذشته میزان مکالمات ۱۲ میلیون دقیقه بود.

از این میزان ۸ میلیون و ۳۰۰ هزار دقیقه ترافیک صادره و دو میلیون و ۴۰۰ هزار دقیقه ترافیک وارده از عربستان به کشورمان بوده است.

ترافیک حج تمتع سال ۱۳۹۳ از ۱۰ شهریور ماه سال جاری با اعزام زائران ایرانی به عربستان آغاز شد و از ۱۰ هزار دقیقه ترافیک صادره و ۱۰ هزار دقیقه ترافیک وارده در روزهای ابتدایی به ۳۲۰ هزار دقیقه ترافیک صادره و ۷۰ هزار دقیقه ترافیک وارده در شلوغ ترین روز که ۱۵ مهر ماه روز بازگشت حجاج از مشاعر به مکه و پایان مناسک بود، رسید.

بر این اساس به طور متوسط زمان مکالمات(ACT) رد و بدل شده با کشور عربستان حدود ۲ دقیقه برآورد شده است.

شرکت ارتباطات زیرساخت برای ارتباطات رومینگ، علاوه بر امکانات سیگنالینگی کمپانی الجوال، از امکانات سیگنالینگی سه ترانزیت کننده بزرگ از کشورهای بلژیک، آلمان و امارات برای انتقال ترافیک رومینگ زائران ایرانی استفاده کرد.

همچنین برای تسهیل ارتباط زائران و ارتباط با کشور عربستان در این ایام، علاوه بر مسیرهای مستقیم، تعداد ۱۱ کمپانی ترانزیت کننده معتبر به مجموعه ظرفیت های حمل ترافیک عربستان اضافه شد.

گفتنی است در حج سال گذشته حجاج ایرانی ۱۲ میلیون دقیقه مکالمات صادره و وارده داشتند که از این میزان ۱۱ میلیون دقیقه ارتباطات صادره به عربستان و یک میلیون دقیقه دیگر ارتباطات وارده از عربستان به ایران بوده است.

آلمان ایران بلژیک ترافیک حج تمتع عربستان میلیون دقیقه ایرانی مکالمه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر