کد خبر: 225618 A

رئیس بنیاد مستضعفان در بازدید از آزادراه تهران - شمال:

تعریض جاده چالوس هم در دست اقدام است و دو مشاور ایرانی برای این پروژه انتخاب کردیم که یکی از این مشاوران برای مذاکره با شرکت ساخت معرفی شده است و دیگری هم به زودی به شرکت ساخت معرفی می شود.

رئیس بنیاد مستضعفان با بیان اینکه مجموعه‌ای از شرایط باعثتاخیر در ساخت آزادراه تهران - شمال شد گفت: در حال حاضر اراده مشترکی بین وزارت راه و شهرسازی، دولت و بنیاد مستضعفان برای آزادراه تهران - شمال وجود دارد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمد سعیدی‌کیا در جلسه‌ای که قبل از بازدید از قطعه یک آزادراه تهران - شمال که با حضور وزیر راه و شهرسازی معاون اول رئیس جمهور، مدیرعامل شرکت ساخت، نمایندگان استان مازندران و جمعی از مقامات مسئول در اجرای این آزادراه گفت: وزارت راه و شهرسازی و بنیاد مستضعفان یادداشت تفاهمی را به انعقاد رسانده‌اند که در این تفاهم‌نامه بین این دو نهاد به تفاهم‌هات خوبی رسیده ایم.

وی با تاکید بر اینکه قطعه یک آزادراه تهران - شمال ظرف مدت دو سال به افتتاح می‌رسد اظهار کرد: قسمتی از قطعه یک آزادراه تهران - شمال که با فاینانس چینی ساخته می شود و به همان میزان کار را انجام می دهیم اما بقیه پروژه با پیمانکار ایرانی انجام می شود.

وی با بیان اینکه مشکل حادی برای تامین مالی قطعه یک نداریم ادامه داد: قطعه ۴ هم در فصل مناسب تمام می شود.
رئیس بنیاد مستضعفان با اشاره به تعریض جاده چالوس گفت: همزمان با ساخت و تکمیل قطعات یک و چهار تعریض جاده چالوس هم در دست اقدام است و دو مشاور ایرانی برای این پروژه انتخاب کردیم که یکی از این مشاوران برای مذاکره با شرکت ساخت معرفی شده است و دیگری هم به زودی به شرکت ساخت معرفی می شود.

سعیدی‌کیا درباره بلندترین تونل خاورمیانه که در این آزادراه ساخته خواهد شد گفت: تونل البرز با طول ۱۰۰ کیلومتر از بزرگترین تونل‌های دنیا و بزرگترین تونل در خاورمیانه است که ساخت این تونل هم در دست اجراست.

سعیدی کیا ادامه داد: ساخت تونل البرز در قطعه ۲ هم با پیمانکاران ایرانی در حال ساخت است که سمت جنوب این تونل فعال شده و سمت شمال آن هم به زودی فعال خواهد شد.

آزاد راه استان مازندران جاده خاورمیانه دولت محمد سعیدی کیا معاون اول رئیس جمهور وزارت راه و شهرسازی وزیر راه و شهرسازی تونل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر