کد خبر: 229740 A

فرمانده نیروی دریایی سپاه در شانزدهمین همایش صنایع دریایی:

باید ریل گذاری جدیدی برای رسیدن به اهداف انقلاب انجام شود که دستاوردهای حوزه های علمی و صنعتی نشان می دهد این ظرفیت و توانمندی وجود دارد.

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: سودجویی و تامین منافع فردی مانع استفاده از توانمندی های کشور درحوزه های مختلف و از جمله توسعه صنایع دریایی شده است.

به گزارش ایلنا، سردار علی فدوی در شانزدهمین همایش صنایع دریایی کشور افزود: هرچند استعمارگران سال ها درصدد جلوگیری از توسعه ایران بودند اما با گذشت ۳۶سال از انقلابی اسلامی دیگر نمی توان مشکلات را این گونه ریشه یابی کرد.

وی با انتقاد از تکراری بودن مباحثطرح شده هر سال در همایش های صنایع دریایی گفت: مشکلات با وجود برگزاری چنین همایش هایی همچنان پا برجا است.

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: با وجود انسان های دلسوز و دانشمند در مجموعه هایی که سیستم سازی در آنها از قبل از انقلاب صورت گرفته اتفاق و تحول جدیدی بدست نیامده است.

به گفته ی وی، عرصه کشتی سازی نیز از این قاعده جدا نیست و هنوز ساده ترین نیازهای این حوزه از خارج کشور تامین می شود.

سردار فدوی تصریح کرد: علت چنین موضوعی دست نخورده ماندن سیستم های گذشته است و هنوز بسیاری از افراد سینه چاک سیستم های گذشته بوده و از آن حمایت می کنند.

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: در این شرایط تفاوتی ندارد چه کسی مجری برنامه ها باشد و مسیر گذشته همچنان پیموده خواهد شد.

وی این وضعیت را ریل گذاری برای حرکت قطار تشبیه کرد و افزود: از مشخصات ریل گذاری سابق این است که اگر پدیدآورندگان سیستم حضور نداشته باشند، مجموعه ناکارآمد خواهد شد.

سردار فدوی گفت: باید ریل گذاری جدیدی برای رسیدن به اهداف انقلاب انجام شود که دستاوردهای حوزه های علمی و صنعتی نشان می دهد این ظرفیت و توانمندی وجود دارد.

وی خاطر نشان کرد: در موضوع صنایع دریایی نیز باید تمام موارد بر اساس نظم سازی جدید، خود ساخته و بومی باشد.

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: بدیعی است اگر دشمنان تاکنون به سراغ ما نیامده اند جرات آنرا نداشته اند و آنچه در اطراف کشور می گذرد نشان می دهد چنین قصدی داشته اند اما قدرت و اقتدارایران این اجازه را به آنها نداده است.

گفتنی است؛ شانزدهمین همایش صنایع دریایی کشورمان با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت، مدیران صنایع دریایی ایران، جمعی از فرماندهان بلندپایه نظامی، استاندار و مدیران محلی هرمزگان، در تالار شهید آوینی بندرعباس به مدت دو روز جریان دارد.

انقلاب ایران سپاه پاسداران انقلاب اسلامی کشتی مشکلات وزیر صنعت معدن و تجارت نیروی دریایی همایش صنایع
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر