کد خبر: 229826 A

مدیر کل روابط عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای؛

در حال حاضر ۴ هزار و۷۶ شرکت در حوزه حمل و نقل کالاو ۲ هزار و ۲۱۲ شرکت در زمینه حمل و نقل مسافر در کشورمان فعال هستند.

مدیر کل روابط عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در نشست خبری مدیران این سازمان با اشاره به اینکه ۹۰درصد حمل و نقل کالا و مسافر از طریق جاده انجام می شود گفت: سال‌های سال است که این درصد حمل و نقل مسافر و کالا در انحصار شبکه‌ای جاده کشور است که در هیچ کشور دیگری حمل و نقل از طریق جاده به این رقم و درصد نمی‌رسد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، ناصر رزاق‌منش با بیان اینکه سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای مسئولیت نگهداری از ۲۲۰ هزار کیلومتر شبکه جاده‌ای را بر عهده دارد گفت: این ۲۲۰ هزار کیلومتر با ۳۴ اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اداره می‌شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر ۵۱۸هزار راننده در بخش حمل و نقل کالا و ۱۵۷ هزار راننده در بخش ناوگان جاده ای کشور حضور دارند که خدمات رسانی به این قشر بر عهده سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای است.

رزاق‌منش با اشاره به تعداد شرکت های فعال در حوزه حمل و نقل کالا و مسافر ادامه داد: در حال حاضر ۴ هزار و۷۶ شرکت در حوزه حمل و نقل کالاو ۲ هزار و ۲۱۲ شرکت در زمینه حمل و نقل مسافر در کشورمان فعال هستند.

وی با بیان اینکه ۱۱ هزار و ۵۶۸ کشته در جاده های بین شهری در مجموع تلفات سوانح جاده ای است، گفت: متاسفانه خبرنگاران در خبرهای اعلام کشته های سوانح و تصادفات سهم سوانح جاده ای را از سوانح درون شهری جدا نمی‌کنند.

وی ادامه داد: در حال حاضر ۳۴ نفر در روز در سوانح جاده‌ای جان خود را از دست می دهند که اگر سوانح و تصادفات درون شهری را هم به آن اضافه کنیم این رقم به ۵۰ رقم در روز هم می رسد.

وی با بیان اینکه بخش اعظمی از تصادفات جاده‌ای در آزادراه قم - کاشان رخ می‌دهد گفت: برخی‌ها مدعی این هستند که جاده ها سهم زیادی در بروز تصادفات دارند این در حالی است که بخش اعظمی از تصادفات جاده ای در آزادراه های کشورمان رخ می دهد بنابراین می توان نتیجه گرفت که ۷۰ درصد تصادفات به عامل انسانی برمی‌گردد.

بخش حمل و نقل تصادفات جاده ای جاده حمل و نقل خدمات رسانی راهداری و حمل و نقل جاده روابط عمومی سازمان قم شرکت سوانح
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر