کد خبر: 229845 A

در همایش ملی سازنده پاسخگو که در تاریخ ۲۶ آذر ماه سال برگزارمی شود، مسوولیت سازندگان حرفه ای مسکن و راهکار پاسخگو شدن آنها به مصرف کنندگان از زوایا و جنبه های مختلف مورد بحثو بررسی قرار می گیرند.

جایگاه سازندگان حرفه ای در افزایش طول عمر ساختمان ها و توسعه پایدار شهری؛ نقش سازندگان حرفه ای در نوسازی بافت های فرسوده، ساخت مسکن روستایی و سکونتگاه های غیررسمی؛ و تاثیر شناسنامه فنی ملکی و بیمه تضمین کیفیت ساختمان در افزایش اعتبار برندهای ساختمانی از جمله مباحثی است که در ملی سازنده پاسخگو مطرح می شود.


به گزارش ایلنا و به نقل از دبیرخانه همایش ملی سازنده پاسخگو، در همایش ملی سازنده پاسخگو که در تاریخ ۲۶ آذر ماه سال برگزارمی شود، مسوولیت سازندگان حرفه ای مسکن و راهکار پاسخگو شدن آنها به مصرف کنندگان از زوایا و جنبه های مختلف مورد بحثو بررسی قرار می گیرند.

عمده ترین محورهای همایش ملی سازندگان و تولیدکنندگان حرفه‌ای مسکن و ساختمان شامل: بررسی نقش نهادهای دولتی و نظارتی در حمایت از سازندگان حرفه ای؛ حذف فرهنگ بساز و بفروشی و شکل گیری سازنده حرفه ای؛ و بررسی رابطه میان بهره برداران، نظامات کنترلی و سازنده پاسخگو در تحقق حقوق شهروندی است.

همچنین از جمله محورهای دیگر همایش سازنده پاسخگو می توان مروری بر فعالیت های سازندگان حرفه ای از گذشته تا امروز؛ بررسی ویژگی های سازنده حرفه ای با توجه به تجربیات جهانی و خصوصیات ملی؛ معرفی فرصت ها و صندوق های سرمایه گذاری برای رونق بخشیدن به صنعت ساختمان؛ و ایجاد تعامل بین شرکت های سرمایه گذاری و سازندگان حرفه ای مسکن و ساختمان اشاره کرد.

این گزارش می افزاید: جایگاه سازندگان حرفه ای در افزایش طول عمر ساختمان ها و توسعه پایدار شهری؛ نقش سازندگان حرفه ای در نوسازی بافت های فرسوده، ساخت مسکن روستایی و سکونتگاه های غیررسمی؛ و تاثیر شناسنامه فنی ملکی و بیمه تضمین کیفیت ساختمان در افزایش اعتبار برندهای ساختمانی از دیگر مباحثی است که در همایش مذکور به آن پرداخته می شود.

گفتنی است نقش اخلاق حرفه ای در تهیه، تدوین و صدور شناسنامه فنی ملکی ساختمان نیز به عنوان یک مبحثکلیدی از موضوعات پراهمیتی است که در این همایش بررسی می شود.

در این همایش مسوولان ارشد وزارتخانه راه وشهرسازی، تشکل‌های فعال صنعت ساختمان، نمایندگان مجلس، اعضای شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان، اعضای سازمان نظام مهندسی ساختمان استانها، سازمان ملی استاندارد، بنیاد مسکن، سازمان پدافند غیرعامل، شهرداری، شورای شهر، سازمان دهیاری ها وشهرداری های کل کشور و معاونت عمرانی استانداری های کشور حضوری فعال خواهند داشت.

همچنین منوچهر شیبانی اصل، مدیر کل دفتر سازمان های مهندسی و تشکل های حرفه ای وزارت راه و شهرسازی، دبیر کمیته علمی این همایش را برعهده دارد. این همایش به ریاست حامد مظاهریان، معاون امورمسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی در محل مرکز همایش های بین‌المللی هتل المپیک برگزار می شود.

اخلاق استاندارد المپیک سرمایه گذاری شورای شهر شهرداری طول عمر مسکن معاون وزارت راه و شهرسازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر