کد خبر: 229883 A

توسط وزیر ارتباطات انجام شد:

دکتر واعظی در سفر به باکو ضمن حضور در کنفرانس بین المللی باکوتل ۲۰۱۴، پیگیر اجرای توافقات حاصله در سفر اخیر ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران به آذربایجان شد

دکتر واعظی در سفر به باکو ضمن حضور در کنفرانس بین المللی باکوتل ۲۰۱۴، پیگیر اجرای توافقات حاصله در سفر اخیر ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران به آذربایجان شد

به گزارش ایلنا و به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، دکتر محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات کشورمان، که همزمان ریاست کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی ایران و آذربایجان را به عهده دارد، در حاشیه کنفرانس بین المللی باکوتل ۲۰۱۴ با شاهین مصطفی اف همتای آذری خود و وزیر صنایع و اقتصاد جمهوری آذربایجان دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار طرفین ضمن تاکید بر سفر ماه گذشته دکتر روحانی ریاست جمهوری اسلامی ایران به باکو و نتایج حاصله و تصمیمات اخذ شده و اسناد به امضاء رسیده اشاره و مرور جامعی بر دستاوردهای این سفر کردند و از توافقات حاصله بین دو کشور ابراز خرسندی نمودند.

همچنین دو طرف به پاره ای از موانع و مشکلات با روحیه تفاهم و به منظور تسریع بخشیدن به رفع آنان؛ از جمله تسریع در تکمیل زیرساختهای لازم به منظور توسعه همه جانبه روابط دو کشور، ارتقاء سطح مناسبات و افزایش حجم مبادلات تجاری، تسهیل در عبور و مرور و صدور روادید اتباع ایران و همکاری به منظور افزایش صادرات محصولات کشاورزی و صنعتی ایران اشاره کردند.

مقرر گردید طرفین در ظرف مدت زمان مشخص نسبت به پیگیری امور مذکور از ارگانهای ذیربط اقدام نمایند و از طریق مجاری دیپلماتیک و به طور منظم موضوعات مورد علاقه را دنبال کنند.

واعظی در این دیدار ضمن تاکید بر جایگاه ویژه جمهوری آذربایجان در مناسبات دو کشور، از مهمانوازی گرم الهام علی اف از دکتر روحانی تشکر کرد و اعلام کرد دولت تدبیر و امید اهمیت ویژه ای برای توسعه همه جانبه روابط با کلیه کشورها به خصوص همسایگان قائل است و اراده این دولت بر ارتقاء این روابط دوستانه دو ملت و دولت ایران و آذربایجان موثر می باشد.

اقتصاد ایران جمهوری اسلامی ایران دولت روابط عمومی محصولات کشاورزی مشکلات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات سفر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر