کد خبر: 235727 A

معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد:

بزرگراه کرمان - راور - دیهوک به طول ۴۲۰ کیلومتر از شهرستان کرمان آغاز شده و پس از عبور از سه راهی چترود، راور، آب انبار شماره ۲، نایبندان و سه راهی عرب آباد به دیهوک ختم می شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی از افتتاح قطعه هفتم بزرگراه راور - دیهوک خبر داد و گفت: همزمان با سفر ریاست محترم جمهور به استان خراسان جنوبی و با حضور وزیر راه و شهرسازی این قطعه حدفاصل نایبندان - دیهوک و با هزینه ساخت ۲۹۰ میلیارد ریال افتتاح شد.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، رییس جمهور در یازدهمین سفر استانی خود به همراه اعضای هیئت دولت تدبیر و امید به استان خراسان جنوبی سفر کر د و در حاشیه این سفر معاون وزیر راه و شهرسازی از افتتاح قطعه هفتم بزرگراه راور - دیهوک خبر داد و گفت: همزمان با سفر ریاست محترم جمهور به استان خراسان جنوبی و با حضور وزیر راه و شهرسازی این قطعه حدفاصل نایبندان - دیهوک افتتاح شد.

علی نورزاد افزود: بزرگراه کرمان - راور - دیهوک به طول ۴۲۰ کیلومتر از شهرستان کرمان آغاز شده و پس از عبور از سه راهی چترود، راور، آب انبار شماره ۲، نایبندان و سه راهی عرب آباد به دیهوک ختم می شود.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه این محور را سبب اتصال استان های کرمان و یزد با استان های خراسان جنوبی و رضوی عنوان و اضافه کرد: این محور سبب اتصال جنوب کشور به شمال شرق و کشورهای آسیای میانه می شود و دارای کارکردی فرامنطقه ای است.

وی ادامه داد: استان های کرمان و یزد از جمله مراکز کشاورزی و باغداری کشور به حساب می آیند و بخش وسیعی از باغ های پسته و محصولات کشاورزی در این منطقه قرار دارند که تکمیل محور مذکور به ارتباط این مناطق با سایر نقاط کشور و صدور کالا و خدمات از این استان ها کمک شایانی خواهد کرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی یادآور شد: قطعه هفتم بزرگراه راور - دیهوک حدفاصل نایبندان - دیهوک به طول ۴۷ کیلومتر و با هزینه۲۹۰ میلیارد ریال از ده ته آغاز و به دیهوک در استان خراسان جنوبی ختم می شود.

نورزاد افزایش ایمنی، ارتقا سطح کیفی محور موجود، کاهش تصادفات، صرفه جویی در مصرف سوخت به میزان روزانه حدود ۱۲ هزار لیتر و کاهش زمان سفر را از مزایای افتتاح این محور عنوان کرد.

بزرگراه حمل و نقل خراسان جنوبی روابط عمومی رییس جمهور صرفه جویی در مصرف کشاورزی محصولات کشاورزی وزیر راه و شهرسازی هیئت دولت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر