کد خبر: 239799 A

معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد:

در ایام نوروز ۹۴ تنها درصد محدودی به ظرفیت چارتری شرکت های هواپیمایی اختصاص می‌یابد البته مشروط به نظارت سازمان هواپیمایی کشوری اختصاص خواهد یافت و این بدان معنا نیست که شرکت ها بتوانند به اسم چارتر بلیت را به قیمت بالاتر بفروشند.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری از آغاز فروش بلیت سفرهای هوایی نوروز ۹۴ به صورت همزمان از بهمن‌ماه خبر داد و گفت: در نوروز ۹۴ درصد محدودی از بلیت به ظرفیت چارتری پروازهای اختصاص می‌یابد.

به گزارش ابلنا و به نقل از سازمان هواپیمایی کشوری، علیرضا جهانگیریان در اولین جلسه ستاد نوروزی اولین اولویت سازمان هواپیمایی کشوری به عنوان نهاد حاکمیت در صنعت هوانوردی را رضایتمندی مصرف کننده نهایی و سپس حمایت از ایرلاین اعلام کرد و از شرکت های هواپیمایی خواست با برنامه ریزی های صورت گرفته فروش بلیت و انجام پروازها به صورت هماهنگ و منظم مدیریت شود.

وی همچنین خواستار ایجاد نظم در بازار حمل و نقل هوایی شد و افزود: برای تحقق این مهم در پروازهای نوروزی امسال برنامه های ویژه ای در نظر گرفته شده است. در نظر داریم مجوز پروازهای فوق العاده بین المللی را به موقع صادر کنیم و شرکت‌های هواپیمایی نیز موظفند میان پروازهای بین‌المللی و داخلی تناسب و تعادل برقرار کرده و ابتدا پروازهای داخلی را به طور کامل پوشش دهند.

معاون وزیر راه و شهرسازی با درخواست فروش اینترنتی بخشی از بلیت بر دقیق‌تر شدن نظارت های سازمان هواپیمایی کشوری نسبت به گذشته اشاره کرد و گفت: در اولین گام مردم با خرید بلیت با صنعت هوانوردی ارتباط برقرار می کنند به همین منظور چنانچه در این بخش موفق عمل کرده و رضایت مسافر تامین شود در واقع ۵۰ درصد اعتماد مسافران جلب می شود.

جهانگیریان ادامه داد: در ایام نوروز ۹۴ تنها درصد محدودی به ظرفیت چارتری شرکت های هواپیمایی اختصاص می‌یابد البته مشروط به نظارت سازمان هواپیمایی کشوری اختصاص خواهد یافت و این بدان معنا نیست که شرکت ها بتوانند به اسم چارتر بلیت را به قیمت بالاتر بفروشند.

وی اصلاح آئین نامه تاسیس و فعالیت شرکت های هواپیمایی، ساماندهی و تسهیل ورود ناوگان هوایی جدید و همچنین تدوین آیین نامه حقوق مسافر را از عمده ترین اقدامات صورت گرفته سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد و گفت: این اقدامات توسط سازمان هواپیمایی کشوری در چارچوب تدوین مقررات انجام داده است. براساس قانون سازمان هواپیمایی کشوری و مصوبه هیات وزیران آیین نامه حقوق مسافر تدوین و کلیات آن در آخرین جلسه شورای عالی هواپیمایی به تصویب رسیده است.

ایام نوروز پوشش حقوق حمل و نقل سازمان هواپیمایی کشوری صنعت مسافران معاون نوروز وزیر راه و شهرسازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر