کد خبر: 241697 A

رئیس بنیاد مسکن شهرستان گلپابگان خبر داد:

امسال برای اجرای طرح هادی روستاهای شهرستان گلپایگان ۶۲۰ میلیون تومان اعتبار مصوب شده است که تا کنون ۷۰ در صد این اعتبارات تا کنون تخصیص یافته است.

رئیس بنیاد مسکن گلپایگان با بیان اینکه امسال برای اجرای طرح هادی روستاهای شهرستان گلپایگان ۶۲۰ میلیون تومان اعتبار مصوب شده است، تصریح کرد: تا کنون ۷۰ در صد این اعتبارات تا کنون تخصیص یافته است.

به گزارش الینا، علیرضا ناطقی اظهارداشت: بنیادمسکن انقلاب اسلامی در ۲۱فروردین سال ۱۳۵۸به فرمان امام خمینی(ره) تأسیس، و حسابی نیر با عنوان حساب ۱۰۰امام در شعب بانک ملی سراسر کشور به منظور تأمین مسکن اقشار کم درآمد و محرومین افتتاح شد.

رئیس بنیاد مسکن گلپایگان بیان داشت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در بازسازی مناطق مسکونی که در زمان جنگ تحمیلی در اثر بمباران هوائی دشمن تخریب شده بود در کنار جهاد سازندگی نقش اساسی داشته است.

ناطقی با بیان اینکه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در بازسازی مسکن مناطقی از کشور که در اثر وقوع زلزله دچار تخریب و خرابی شده، فعالیت داشته است، تصریح کرد: برای بازسازی مناطق زلزله زده کشور به بنیاد مسکن استان نیز سهمیه‌ای اختصاص یافت که بنیاد مسکن گلپایگان با حضور در شهرستان‌های زلزله زده بم، بروجرد، ورزقان و آذرباییجان اقداماتی را انجام داده است.

ناطقی با بیان اینکه تهیه و اجرای طرح هادی روستائی یکی از وظایف مهم بنیاد مسکن است، تصریح کرد: در برنامه پنجم توسعه دولت برای عمران و آبادانی روستا‌ها اجرای طرح هادی به روستاهای بالای ۲۰ خانوار نیز اختصاص یافته است.

رئیس بنیاد مسکن گلپایگان با بیان اینکه تهیه طرح هادی ۳۸ روستای شهرستان گلپایگان که بالای ۲۰ خانوار بوده انجام شده است، تصریح کرد: در ۲۶ روستای بالای ۲۰ خانوار شهرستان طرح هادی بین ۲۰ تا ۷۰ درصد از سوی بنیاد مسکن توسط پیمانکار مربوطه اجرا شده است.

ناطقی تملک و واگذاری اراضی در روستا‌ها برای ساخت مسکن، پرداخت وام‌های بهسازی ومقاوم سازی، وام تعمیرات مسکن، وام حوادثتهیه و اجرای طرح هادی – سند دار کردن مساکن روستائی را عمده فعالیت‌های بنیادمسکن شهرستان عنوان کرد.

رئیس بنیادمسکن گلپایگان با بیان اینکه پرداخت وام در روستا‌ها منوط به اجرای ساختمان زیرنظر مهندس ناظر و با اصول فنی که طی ۴ مرحله پرداخت می‌شود، تصریح کرد: کسانی که در روستاها و شهرهای زیر۱۲هزار نفرجمعیت ساکن هستند و برای ساخت واحد مسکونی اقدام می‌کنند با اخذ پروانه کسب که از طرف شهرداری و دهیاری و طی فرایند مراحله‌ای با نظارت بنیاد مسکن طی مرحله به مرحله در ساخت مسکن، وام به صاحبان مسکن از سوی بانک طرف قرداد با بنیاد مسکن پرداخت می‌شود.

وی اظهار داشت: در شهر گوگد ۹۰ واحد مسکونی به صورت دو طبقه برای متقاضیان مسکن ساخته شده است که تا کنون ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و تاپایان سال ۹۴ تحویل متقاضیان داده می‌شود.

ناطقی افزود: ساخت واحد‌های مسکن مهر گوگد با نظارت بنیاد مسکن ساخته شده است که به متقاضیان مبلغ ۲۰میلیون تومان وام با اقساط ۴درصد پرداخت می‌شود.

علیرضا ناطقی با بیان اینکه ساخت ۵۰واحدمسکونی در روستای رباط سرخ با نظارت بنیاد مسکن که طی سه سال تکمیل و به بهره برداری رسید، اظهار داشت: با نظارت کار‌شناسان بنیاد مسکن ساخت ۴۸واحد مسکن در روستای وانشان به صورت دو طبقه از اواخر سال ۱۳۹۲ آغاز و تاکنون مرحله صفرکاری آن انجام شده است.

وی بیان داشت: ۹۹واحد مسکونی به صورت چهار و پنج طبقه در شهرک الوند شهر گلپایگان در حال ساخت است که مرحله صفر کاری آن به اتمام رسیده است.

رئیس بنیادمسکن گلپایگان بیان کرد: اعتبارات تملک دارایی سال ۹۳ برای اجرای طرح هادی ۶۲۰میلیون تومان مصوب شده است که تا کنون ۷۰درصد این اعتبارات تخصیص داده شده است.

ناطقی با بیان اینکه از محل ماده ۱۸۰ مبلغ ۴۰۰میلیون تومان اعتبار مصوب شده است که ۲۰درصد آن از طریق نماینده شهرستان جذب شده است، گفت: برای تکمیل طرح هادی روستای دُر ۲۰۰میلیون تومان اعتبار نیازاست.


صدور ۷۶۹ جلد سند برای مساکن شهر گلشهر

رئیس اداره بنیاد مسکن گلپایگان با بیان اینکه سند بخشی از منطقه گلشهر از طریق قانون ساماندهی سند توسط بنیاد مسکن و اداره ثبت ارائه می‌شود، تصریح کرد: ۱۳۲ هکتار از اراضی ملی منطقه گلشهر از سوی منابع طبیعی در حال واگذاری به بنیاد مسکن است که پس از نقشه برداری و مشخص شدن وضعیت زمین‌ها از طرف بنیادمسکن سند صادرمی شود.

وی با بیان اینکه بخشی از اراضی که مالکیت شخصی دارند از طریق مراجعه به بنیاد مسکن بر اساس ماده ۱۳۳ قانون چهارم توسعه سند صادر می‌شود، خاطرنشان کرد: برای مساکن شهر گلشهر تا کنون ۷۶۹جلد سند صدور شده است.

ناطقی گفت: مراحل صدور سند برای روستاهای قالقان، مزرعه، آرجان، رباط ابوالقاسم، وارنیان و ضامن آباد انجام شده است.

امام خمینی برنامه پنجم توسعه جنگ تحمیلی درآمد دولت زلزله شهرداری مسکن مسکن مهر منابع طبیعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر