کد خبر: 241707 A

با تدوین مقررات پرواز هلی کوپترها در شب(Night VFR) از این پس هلی کوپترها قادر خواهند بود در زمینه امداد رسانی، ماموریت های خاص و… در شب پرواز کنند.

مدیر کل دفتر نظارت بر عملیات هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری، گفت: با تدوین مقررات پرواز هلی کوپترها در شب(Night VFR) از این پس هلی کوپترها قادر خواهند بود در زمینه امداد رسانی، ماموریت های خاص و… در شب پرواز کنند.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری، سعید اکبری، یکی از وظایف دفتر نظارت برعملیات هوانوردی، ارائه شرایطی که ایکائو، تدوین آنها را بر عهده مقامات مسئول هوانوردی گذاشته شده است؛ دانست و گفت: به دلیل نبود مقررات داخلی هوانوردی تاکنون عملیات پرواز هلی کوپترها در ایران فقط در روز صورت می گرفت.

وی افزود: ضوابط پرواز هلی کوپترها در شب و روز متفاوت است و در انکس ۲ و ۱۱ ایکائو و نشریه اطلاعات هوانوردی(AIP) نیز مقررات به صورت کامل ذکر شده است.

اکبری تصریح کرد: به همین دلیل دفتر نظارت برعملیات هوانوردی پس از بررسی و اقدامات کارشناسی و با برگزاری جلسات مشترک با خلبانان منتخب هلی کوپتر، شرکت های مربوطه و دیگر دفاتر سازمان، مقررات مربوط به پروازهای روز و شب هلی کوپترها در شرایط(VFR) را تدوین و به شرکت های بهره بردار ابلاغ کرد.

مدیر کل دفتر نظارت بر عملیات هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری، در پایان یادآورشد: در این مقررات حداقل میزان دید زمینی، حداقل سقف ابر و دیگر الزامات پرواز شب هلی کوپتر ها در فضاهای مختلف ذکر شده است.

ایران روابط عمومی سازمان سازمان هواپیمایی کشوری کارشناسی پرواز شب مقررات هوانوردی هلی کوپترها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر