کد خبر: 244011 A

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات:

امروزه نقش ICT در ایجاد دوباره آسمان آبی در بسیاری از کشور‌ها ارزیابی شده و راهی است که می‌تواند کره خاکی را به زیستگاهی بهتر برای بشر تبدیل کند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پیامی روز هوای پاک را گرامی داشت.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمود واعظی، گفت: هوای پاک و سالم از جمله حقوق شهروندی است که مدنظر دولت تدبیر و امید است وفرآیند شهرنشینی و استفاده از خودروهای شخصی، تولید آلاینده‌های محیطی، شرایط فعلی هوای کلانشهر‌ها را در شرایط نامناسبی قرار داده است.

وی افزود: هوای پاک و سالم از جمله حقوق شهروندی است که مدنظر دولت تدبیر و امید است.

واعظی بیان داشت: همچنین امروزه نقش ICT در ایجاد دوباره آسمان آبی در بسیاری از کشور‌ها ارزیابی شده و راهی است که می‌تواند کره خاکی را به زیستگاهی بهتر برای بشر تبدیل کند.

وی گفت: یکی از بهترین و مهم‌ترین راههای کاهش ترددهای غیرضروری و همچنین کاهش تولید آلاینده‌های محیطی استفاده از فناوری ارتباطات و اطلاعات است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز به عنوان یکی از نهادهای مسئول در این حوزه با ایجاد بستر‌ها و زیرساختهای ارتباطی مناسب، نسبت به تسهیل و آسان سازی انجام کارهای شهروندان زمینه را برای حداقل رساندن مسافرتهای درون و برون شهری فراهم می‌کند.

وی تاکید کرد: همچنین تحقق دولت الکترونیک زمینه را برای حداقل مراجعات به ادارات، سازمان‌ها و بانک‌ها فراهم کرده که امیدواریم با افزایش ظرفیتهای زیرساختهای ارتباطی، بخشهای دولتی و خصوصی نسبت به افزایش خدمات و سرویسهای خود به صورت غیرحضوری اقدام کنند.

ارتباطات و فناوری اطلاعات حقوق دولت دولت الکترونیک دولتی و خصوصی شهرنشینی فناوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات هوای پاک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر