کد خبر: 109187 A

کارشناس ارشد امور مسکن در گفت و گو با ایلنا:

با توجه به فصل نقل و انتقالات تعداد معامله‌های اجاره بها امسال نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

کارشناس ارشد بازار مسکن از خیز معاملات بازار مسکن تا یک ماه‌آینده خبرداد.

بیت‌الله ستاریان کارشناس ارشد امور مسکن در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا با اشاره به سخنان اخیر وزیر راه و شهرسازی مبنی بر مبنی بر تغییر قانون اجاره‌بها و ساماندهی خرید و فروش مسکن، اظهار داشت: قوانین مطرح شده از سوی وزیر نمی‌تواند ناظر بر قیمت باشد، زیرا نرخ تابعی از قانون نیست و دولت نمی‌تواند قیمت را مشخص و تعیین کند.

وی افزود: تغییرقوانین اعلام شده می‌تواند بر نوع معامله، مسیر معامله، جایگاه‌های معامله و این‌که فروشنده باید دارای چه شرایطی باشد اعمال شود.

ستاریان با ارائه پیشنهادهایی در این راستا افزود: باید سامانه خرید و فروش را شفاف‌ و عمومی‌تر کرد، همچنین باید دسترسی را برای مردم سهل الوصول‌تر کرده تا خود مردم بتوانند در خصوص ملک تحقیقاتی را انجام دهند همچنین به بنگاه‌‌های معاملات ملکی یک اختیار خاص بدهند که مثل ثبت احوال جایگاهی در قانون داشته باشند.

این استاد دانشگاه در خصوص وضعیت قیمت مسکن تا دو ماه آینده گفت: به طور حتم که کاهش قیمتی را شاهد نخواهیم بود اما با توجه به ثبات سیاسی و اقتصادی که با استقرار دولت جدید اتفاق افتاده و ارایه سیاست‌های روشن دولت، بازار آماده یک خیز در حوزه مسکن است.

ستاریان به تشریح وضعیت معاملات در چند وقت اخیر پرداخت و افزود: معاملات خرید و فروش به دلیل عدم ثبات سیاسی راکد بود که تاکنون نیز که اوایل مهر را پشت سر می‌گذاریم ادامه دارد.

وی افزود: با توجه به فصل نقل و انتقالات تعداد معامله‌های اجاره بها امسال نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

شاهد خیز در بازار مسکن خواهیم بود
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر