کد خبر: 111784 A

ISOCELL کیفیت عکس‌ها را بهبود می‌بخشد و با این تکنولوژی جدید، کاربران موبایل‌های هوشمند و تبلت‌ها، می‌توانند تجربه جدیدی از عکس‌هایشان داشته باشند.

سامسونگ الکترونیکس تکنولوژی پیکسل جدید و پیشرفته ISOCELL را برای سنسور‌های CMOS معرفی کرد.

به گزارش ایلنا، ‌ این تکنولوژی جدید، حساسیت نور را افزایش می‌دهد و به طور قابل ملاحظه‌ای جذب الکترون‌ها را کنترل می‌کند که نتیجه آن دقت بالا در رنگ‌ها حتی در نور کم است.
ISOCELL کیفیت عکس‌ها را بهبود می‌بخشد و با این تکنولوژی جدید، کاربران موبایل‌های هوشمند و تبلت‌ها، می‌توانند تجربه جدیدی از عکس‌هایشان داشته باشند.

تائهون کیم، رییس قسمت بازرگانی سیستم LSI، گفت: " با پیشرفت‌هایی که در فناوری پیکسل و پردازش به وجود آمده‌است و با وجوددوربین‌های تبلت‌ها و موبایل‌ها، عکسبرداری از دنیای اطراف و اشتراک آنها آسان‌تر از هر موقع دیگری شده است. " او افزود: " فناوری ISOCELL، ابتکاری دیگر است که توانسته درجه کیفیت تصاویر را به طور قابل ملاحظه‌ای افزایش دهد و پیشرو بودن سامسونگ را در فناوری‌های سنسور‌ دوربین موبایل‌ها نشان می‌دهد. "

کیفیت سنسور دوربین با مقدار نوری که هر پیکسل دریافت می‌کند، مشخص می‌شود. رقابتی که در بازار برای افزایش رزولوشن دوربین و کیفیت عکس، بدون بزرگتر شدن خود دوربین وجود دارد، باعثشده پیکسل‌ها در حالیکه کوچکتر می شوند، کارایی بهتری پیدا کنند که این خود یک چالش و رقابت است.

در راستای این پیشرفت‌های عظیم در افزایش کیفیت سنسور‌های دوربین موبایل‌ها، سامسونگ به توسعه نسل بعدی فناوری پیکسل اقدام کرد. تکنولوژی ISOCELL، یک مانع فیزیکی بین همسایگی پیکسل‌ها و جدا بودن آنها از هم ایجاد می‌کند.
به علاوه، دوربینی با فناوری ISOCELL، زاویه اشعه(CRA) را تا ۲۰% عریض تر می‌کند که کاهش ارتفاع مژول دوربین را در پی دارد. این ویژگی در موبایل‌های باریک و کوچک کمک بسزایی می‌کند.

دوربین S۵K۴H۵YB۸ مگاپیکسلی، اولین سنسور دوربین سامسونگ است که از پیکسل ISOCELL ۱.۱۲ میکرو متری و اپتیکال ۴/۱ اینچی استفاده می‌کند. هم اکنوننمونه S۵K۴H۵YBدر حال توزیع بین مشتریان است و در انتهای سال ۲۰۱۳ به تولید انبوه می‌رسد.

بنا بر گزارش شرکت تحقیقاتی Techno System Research، در سال ۲۰۱۴،۶۶ درصد از تلفن‌های هوشمند از سنسور‌های ۸ مگاپیکسل یا بالاتر استفاده می‌کنند.

تلفن دوربین رقابت فناوری موبایل عکس تکنولوژی سنسور isocell پیکسل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر