کد خبر: 112230 A

رییس جامعه مهندسان شهرساز ایران درگفتگو باایلنا:

با توجه به آن‌که وزیر راه‌ و شهرسازی هنوز برنامه مشخصی را برای تغییر الگوی مسکن ارئه نداده، اما باید بازنگری در طرح جامع مسکن از کارهای ضرب‌العجل‌ و اولویت‌دار برای ساماندهی به این حوزه‌ی آشفته باشد.

ایلنا: به گفته رییس جامعه مهندسان شهرساز؛ طرح جامع مسکن طرح بزرگی بود که تنها بند حذف زمین آن اجرا شد.

علی نوذرپور(رییس جامعه مهندسان شهرساز ایران) در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، با اشاره به صحبت آخوندی مبنی بر تغییر الگوی مسکن اظهار داشت: باتوجه به آن‌که وزیر راه‌وشهرسازی هنوز برنامه مشخصی را برای تغییر الگو مسکن ارئه نداده است اما باید بازنگری در طرح جامع مسکن از کارهای ضرب‌العجل‌ و اولویت‌دار برای ساماندهی به این حوزه آشفته باشد.

وی افزود: با طرح جامع مسکن کاملا گزینشی برخور شد و تنها طرح حذف زمین که قسمت کوچکی از طرحی به آن عظمت بود اجرا شد و این نگاه تک بعدی وگزینشی موجب چند برابر شدن مشکلات در حوزه مسکن شد.

نوذرپور با اشاره به این‌که طرح جامع مسکن، بازنگری شده باید الگوی دیگر مسائل قرار گیرد، گفت: با توجه به وضعیت فعلی کشور و معضلات موجود باید هر اقدامی در چارچوب این طرح باشد که بتوانیم مشکلات را از پیش‌رو برداریم و به یک ثبات در این حوزه برسیم.

رییس جامعه مهندسان شهرساز ایران ادامه داد: در این زمینه به هیچ عنوان نباید سلیقه‌ای و سطحی برخورد شود که باتوجه به انگیزه‌های دولت جدید در ایجاد تغییرات مثبت، نیروی انسانی موجود، امکانات مالی و مشاوره‌ای موجود در دولت، امکان اجرای درست این طرح وجود دارد.

تنها حذف زمین، در طرح جامع مسکن اجرا شد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر