کد خبر: 136934 A

در کاهش تلفات جاده ای و ایمنی جاده‌ها به سازمانی فراتر از راه و شهرسازی نیاز است.

تعداد ۱۵ هزار از ۲۰ هزار تصادف جاده‌ای قابل کنترل و کاهش است و با به کارگیری تمهیدات لازم محقق خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، در جلسه‌ هم‌اندیشی ارتقای سطح حمل و نقل جاده‌ای کشور که با حضور وزیر راه و شهرسازی و جمعی از اساتید دانشگاه‌های علم و صنعت، صنعتی شریف، دانشگاه تهران، علامه طباطبایی، امیرکبیر، پژوهشکده حمل‌و نقل، دانشگاه اصفهان، دانشگاه بین‌المللی قزوین و زنجان در سالن کنفرانس دانشگاه صنعتی شریف و به منظور تبادل اطلاعات بین وزیر و اساتید برگزار شد. در این نشست بهنام امینی عضو هیئت مدیره دانشگاه امام خمینی با اشاره به اهمیت مسئولیت پذیری در تمام آحاد اظهار داشت: تعداد ۱۵ هزار از ۲۰ هزار تصادف جاده‌ای قابل کنترل و کاهش است و با به کارگیری تمهیدات لازم محقق خواهد شد.

وی با طرح این سئوال که بار حقوقی این امر به عهده چه کسی است گفت: این مسئله به خون مرتبط است و باید افرادی که در این محدوده کار می‌کنند مسئولیت این مهم را برعهده بگیرند همچنین در این امر نیاز به سازمانی فراتر از راه و شهرسازی است.

وی با اشاره به اینکه بایددیدگاه‌ها در ایمنی جاده‌ها تغییر کند اظهار داشت: در این رابطه باید سه عامل مهم همچون رانندگی خطرناک، مدیریت خطرناک و همچنین راه و محیط خطرناک باید مورد بررسی و بازنگری قرار گیرند.

تلفات جاده‌ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر