کد خبر: 138561 A

عمده دلیل مشکل لاینحل تصادفات جاده‌ای؛

عمده دلیل مشکل لاینحل تصادفات جاده‌ای عدم هماهنگی لازم بین پلیس، وزارت بهداشت، وزارت کشور و سایر نهادها است.

مدیرعامل انجمن طرفداران ایمنی راه گفت: به دلیل جایگاه نامطلوب کمیسیون ایمنی و عدم اختیارات کافی رییس کمیسیون هماهنگی لازم بین پلیس، وزارت بهداشت، وزارت کشور و سایر نهادها صورت نمی‌گیرد و عمده دلیل مشکل لاینحل تصادفات جاده‌ای در این نکته خلاصه می‌شود.

بهروز غروی مدیرعامل انجمن طرفداران ایمنی راه در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا با اشاره به عمیق بودن مشکل ایمنی راه‌ها اظهار داشت: به دلیل فراسازمانی بودن، این مسئله بحثکلانی را میطلبد و به دلیل مشکل در سازماندهی ایمنی نمی‌توان نتیجه مطلوب گرفت.

وی عدم هماهنگی سازمان‌های مسئول را مهمترین مسله در ایمنی راه‌ها دانست و افزود: به دلیل جایگاه نامطلوب کمیسیون ایمنی و عدم اختیارات کافی ریییس کمیسیون این هماهنگی بین پلیس، وزارت بهداشت، وزارت کشور و سایر نهادها صورت نمی‌گیرد.

غروی با بیان اختیاراتی که باید کمیسیون دارا باشد افزود: اختیارات فراسازمانی به این معنا که برنامه‌های تصویب شده در تمامی سازمان‌ها اجرا شود همچنین اختیارات بودجه و تخصیص منابع به بخش‌های مختلف ایمنی راه باید تحت اختیار کمیسیون ایمنی راه قرار گیرد.

مدیرعامل انجمن طرفداران ایمنی راه افزود: برای از میان برداشتن مشکلات موجود نیاز به ارائه اطلاعات مورد نیاز از سوی پلیس است که چرایی انجام نشدن این مهم نامشخص است و با نبود دیتاهای مناسب و موشکافی دلایل تصادف نمی‌توان راه‌کا مناسب در جهت حل مشکل ارائه داد.

وی تصریح کرد: چندین بار تصمیماتی جهت شفاف سازی اطلاعات گرفته شده است اما متاسفانه در هیچ زمانی به نتیجه مطلوب نرسیده‌ایم در صورتی که این اطلاعات می‌تواند بیس‌های مناسبی جهت پژوهش کارشناسان این حوزه باشد و در حال حاضر دیگر کشورها منبع پژوهش قرار می‌گیرند.

غروی در خصوص خروجی جلسه هفته گذشته انجمن طرفداران حمایت از ایمنی راه با وزیر راه و شهرسازی گفت: بعد از تشکیل اولین جلسه کمیسیون می‌توان نتیجه را ارزیابی کرد و دید چه مقدار از بحث‌ها و پیشنهادات ارائه شده عملیاتی خواهند شد.

کمیسیون ایمنی راه به داد مصدومان و تلفات جاده‌ای برسد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر