کد خبر: 147680 A

با حکم وزیر؛

در حکمی از سوی وزیر راه و شهرسازی، حامد مظاهریان به عنوان معاون امور مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی منصوب شد.

در حکمی از سوی وزیر راه و شهرسازی، حامد مظاهریان به عنوان معاون امور مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی منصوب شد.

به گزارش ایلنا، عباس آخوندی در این حکم خطاب به معاون جدیدش تاکید کرده که عرصه ساختمان و توسعه مهندسی نیازمند تحولات بنیادی بدین شرح است:

- مهم‌ترین مأموریت ما در دولت وضع و اجرای مقررات به منظور افزایش ایمنی، رفاه، بهبود کیفیت خدمات و حفاظت از حقوق شهروندان است؛ بنابراین در طراحی و بازنگری تمام سیاست‌های توسعه مسکن و مهندسی و فرایندهای عملیاتی خدمات مهندسی این اصول باید مورد توجه باشد.

- درعرصه مسکن به دلیل جایگاه مهم آن در حیاط فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی جامعه و تأکید قانون اساسی بر اهمیت آن، در همه سال‌های بعد از انقلاب سیاست‌گذاری‌ها و برنامه‌ریزی‌ها و اقدامات اجرایی گوناگونی انجام شده که لازم است با جمع‌بندی و تحلیل و ارزیابی تجارب گذشته بر جامعیت، استحکام و کارایی آنها افزوده شود و به طور منظم بر کیفیت عملکرد آنها نظارت شود.

- کمک به تجدید ساختار حرفه مهندسی در رشته‌های شهرسازی، معماری، سازه، تأسیسات ساختمان، طراحی داخلی، مهندسی محیط تأسیسات شهری، بهینه‌سازی مصرف انرژی، ترافیک و حمل و نقل، راه و راه‌آهن، فرودگاه، بندرسازی، ژئوتکنیک و مقاومت مصالح و نقشه برداری با توجه به تحولات جهانی سه دهه اخیر در صنعت ساختمان، فن‌آوری‌های جدید طراحی، و نقش سرمایه‌گذاری مدیریت بخش خصوصی در توسعه شهرها و زیرساخت‌ها.

- کمک به انتقال فناوری‌های نوین مهندسی به داخل کشور و توانمندسازی شرکت‌های داخلی برای ورود به رقابت‌های جهانی.

- بازسازی رابطه صلاحیت‌های حرفه‌ای با نظام مقررات نظارتی دولت، و بازنگری در قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان.

- اتخاذ تدابیر لازم برای آماده‌سازی جمعیت کثیر و دائم‌التزاید فارغ‌التحصیلان رشته مهندسی به منظور کارآموزی و کسب توانمندی‌های حرفه‌ای لازم برای ورود به بازار کار واقعی و جلوگیری از پدیده‌های ناپسند در این بازار.

- برگزاری جشنواره و کنفرانس سالانه مهندسی به منظور ارزیابی دستاوردهای طراحی، اجرایی و پژوهشی و انتشار نتایج آن برای اطلاع جامعه.

معاون امور مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی منصوب شد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر