کد خبر: 150042 A

معاون توسعه مدیریت، هماهنگی و امور پشتیبانی؛

ممکن است برخی از تخلفات به دلیل عدم آگاهی از جرم بودن یک رفتار سربزند که با آگاهی رسانی می توان از وقوع چنین جرم‌هایی جلوگیری کرد.

معاون وزیر ارتباطات اعلام کرد: به منظور افزایش سلامت اداری، و تسهیل در روند رسیدگی به تخلفات اداری، پرونده های تخلفات مکانیزه می‌شوند.
به گزارش ایلنا، مهدی راسخ در جلسه هماهنگی هیات‌های رسیدگی به تخلفات اداری اظهار داشت: در صورت داشتن ارزیابی‌های دوره‌ای می‌توان زمینه های ارتکاب تخلفات اداری را به حداقل رساند و گلوگاه‌های مفسده انگیز را شناسایی و اصلاحات لازم را انجام داد.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر آسیب شناسی دقیق از جرایم اداری گفت: با شناخت دقیقی از زمینه‌های تخلفات اداری می‌توان به راحتی؛ عوامل ایجاد مبارزه و زمینه های ارتکاب جرایم را از بین برد.

وی ارتقاء سطح آموزش به مدیران و کارکنان را برای شناخت جرایم اداری یک مهم خواند و افزود: ممکن است برخی از تخلفات به دلیل عدم آگاهی از جرم بودن یک رفتار سربزند که با آگاهی رسانی می‌توان از وقوع چنین جرم‌هایی جلوگیری کرد.

راسخ تصریح کرد: بر اساس گزارشات هیات‌های رسیدگی به تخلفات اداری می‌توان دستورالعمل کمیته ارتقاء سلامت اداری را به شکل مناسب تری تدوین کرد.

همچنین وی بر امر آسیب شناسی و پیشگیری از تخلفات احتمالی کارکنان به استناد آمار و ارقام دفتر رسیدگی به تخلفات با هماهنگی مسوولین شرکت‌های ذیربط تاکید ویژه داشت.

رسیدگی به پرونده‌های تخلفات اداری مکانیزه می‌شوند
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر