کد خبر: 155468 A

در ۹ روز نخست طرح نوروزی۹۳ انجام شد؛

از آغاز طرح نوروزی ۹۳ تا پایان چهارمین روز از فروردین ماه، جابه‌جایی بیش از ۱۶۰ هزار دستگاه خودرو از سرزمین اصلی به مقصد جزایر استان هرمزگان و بالعکس انجام شد.

از آغاز طرح نوروزی ۹۳ تا پایان چهارمین روز از فروردین ماه، جابه‌جایی بیش از ۱۶۰ هزار دستگاه خودرو از سرزمین اصلی به مقصد جزایر استان هرمزگان و بالعکس انجام شد.

به گزارش ایلنا، در نهمین روز از طرح نوروزی۹۳، حمل و نقل ۲۷۶ هزار و ۶۹۳ نفر مسافر از سرزمین اصلی به مقصد جزایر خلیج فارس و بالعکس انجام شد که از اول طرح تاکنون، در مجموع یک میلیون و ۳۳۰ هزار و ۷۴۱ نفر جابه‌جایی مسافر به ثبت رسیده است.

این گزارش حاکی است، در نهمین روز از طرح نوروزی امسال و چهارمین روز از فروردین ماه، یک هزار و ۴۰۸ مورد تردد شناور مسافری در مسیرهای دریایی استان هرمزگان صورت گرفته است.

همچنین از آغاز طرح نوروزی ۹۳ تا پایان روز چهارم فروردین ماه، ۱۶۱ هزار و ۲۳۳ خودرو از طریق بنادر لنگه، کیش، آفتاب، چارک، پهل و لافت جابجا شد که حمل و نقل ۳۷هزار و ۶۵۹ دستگاه خودرو به عنوان بالا‌ترین رقم از ابتدای زمان اجرای این طرح تاکنون، در روز چهارم فروردین به ثبت رسید.

شایان ذکر است، مجموعاً ۹ هزار و ۲۹۵ سفر دریایی طی ۹ روز گذشته، از طریق بنادر هرمزگان صورت گرفته است.

لازم به ذکر است، طرح نوروزی ساماندهی سفرهای دریایی در سه بخش ایمنی مسیرهای تردد، ایمنی بنادر و ایمنی شناور‌ها از ۲۵ اسفند ۹۲ آغاز شده وتا ۱۵فروردین ۹۳ ادامه دارد که دوره زمانی بین دوم تا نهم فروردین زمان اوج سفرهای دریایی در استان هرمزگان است.

یادآور می‌شود، بنادر مسافری هرمزگان بیش از ۹۵ درصد کل حمل و نقل مسافران دریایی در آب‌های کشور و ۱۰۰ درصد حمل خودرو به مقصد جزایر خلیج فارس را بر عهده دارند.

جابه‌جایی بیش از 160 هزار خودرو در مسیرهای دریایی هرمزگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر