کد خبر: 158557 A

وزیر راه و شهرسازی در بنیاد مسکن:

درمسکن اجتماعی طرح های عمومی و بودجه توسط وزارتخانه و زمین توسط دولت تهیه خواهد شد و مسئولیت فعال کردن گروههای خیر و مردمی بر عهده بنیاد مسکن قرار خواهد گرفت.

وزیر راه و شهر سازی گفت: با توجه به سابقه بنیاد مسکن ماموریت اجرای طرح مسکن اجتماعی برعهده بنیاد مسکن و شهرداری‌ها قرار خواهد گرفت.

به گزارش خبرنگار ایلنا‏ عباس آخوندی در همایش سالگرد افتتاح حساب صد امام(ره) و تاسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با بیان این مطلب که باید مسئولیت مسکن اجتماعی را بر عهده بنیاد مسکن قرار داد، اظهار داشت: بنیاد مسکن در سالهای فعالیت خود یکی از کم حاشیه‌ترین نهادهایی بوده که باسیاستهای بسیار خوب اداره شده و توانسته آثار خوبی را عرضه کند و سابقه قابل توجهی در همکاری با مردم و خیرین مسکن ساز داشته و دارد.

وی با اشاره به روند بازسازی‌ها در جریان زلزله منجیل و رودبار ادامه داد: این سانحه یکی از مخرب‌ترین زلزله‌ها در طول تاریخ ایران به حساب می‌آید به طوری که ۲۲۰ هزار خانه در این سانحه دچار آسیب دیدگی شدند. اما شاهد بودیم بنیاد مسکن مسئولیت بازسازی این و احد‌ها را برعهده گرفت ودر طول دوسال توانست بیش از ۹۵ درصد کار را پیش ببرد.

وی با تاکید بر اینکه مسئولیت مسکن اجتماعی بر عهده بنیاد مسکن قرار خواهد گرفت افزود: درمسکن اجتماعی طرح‌های عمومی و بودجه توسط وزارتخانه و زمین توسط دولت تهیه خواهد شد و مسئولیت فعال کردن گروههای خیر و مردمی بر عهده بنیاد مسکن قرار خواهد گرفت.

آخوندی تصریح کرد: بنیاد مسکن با تلفیق مسکن اجتماعی و بهسازی بافتهای فرسوده می‌تواند با یک تیر دو نشان بزند و علاوه بر بهسازی وظیفه تامین مسکن گروههای کم درامد رانیز بر عهده بگیرد.

آخوندی در خصوص مسکن مهر و تعهد دولت به مردم گفت: علیرغم انتقاداتی که برمسکن مهر اعم از مکان یابی، ‌خدمات زیربنایی، خدمات روبنایی داشتم نسبت به تعهدات قبلی همچنان متعهد هستم.

وی با تاکید بر اتمام پروژه مسکن مهر تا سال ۹۴ افزود: فروش اقساطی بیش از یک میلیون از واحدهای مسکن مهر شروع شده و همچنین طبق برنامه درسال ۹۳ فروش اقساطی ۷۰۰هزار واحد مسکن مهر را شروع خواهیم کرد. و تنها بخش کوچکی برای سال ۹۴ باقی خواهد ماند.

آسیب دیدگی ایران بودجه دولت راه و شهرسازی زمین شهرداری مسکن مسکن مهر وزارتخانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر