کد خبر: 161082 A

یک کارشناس مسکن در گفتگو با ایلنا:

ورود متقاضی موثر به بازار مسکن در هر دوره‌ای که اتفاق می‌افتد افزایش قیمت را به همراه دارد که با مطالعات انجام شده ورود چنین متقاضیانی به سوی مسکن پیش‌بینی شده است.

یک کارشناس مسکن گفت: ضریب نقدینگی مردم ۸۰ درصد افزایش را در خود ذخیره دارد و ۲۰ درصد هم به برنامه‌های مالی دولت در سال ۹۲ و رکودی که پشت‌سر گذاشتیم مرتبط است.

بیت‌الله ستاریان کارشناس مسکن در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا با اشاره به اینکه در حال حاضر پتانسیل افزایش ۱۰۰ درصدی قیمت مسکن وجود دارد، اظهار داشت: مطالعاتی که درباره تبدیل متقاضی مطلق به متقاضی موثر انجام شده است خبراز افزایش قیمت مسکن می‌دهد که رکود ۲.۵ تا ۳ سال را در بازار مسکن موجب می‌شود.

وی با بیان این مطلب که در سال ۹۱ باید قیمت مسکن رشد بیش از ۲۳۰ درصد را پشت سر می‌گذاشت افزود: ۱۴۰ درصد آن تحقق پیدا کرد و ما بقی به دلیل تغییرات سیاسی دولت به صورت بالقوه باقی ماند و بازار سال ۹۲ را به صورت انتظار سپری کرد.

ستاریان با تاکید بر اینکه در صورت رونق شاهد ۹۵ تا ۱۰۰ درصد افزایش قیمت مسکن هستیم تصریح کرد: ضریب نقدینگی مردم ۸۰ درصد افزایش را در خود ذخیره دارد و ۲۰ درصد هم به برنامه‌های مالی دولت در سال ۹۲ و رکودی که پشت‌سر گذاشتیم مرتبط است.

این کارشناس مسکن ادامه داد: ورود متقاضی موثر به بازار مسکن در هر دوره‌ای که اتفاق می‌افتد افزایش قیمت صورت می‌گیرد که با مطالعات انجام شده ورود چنین متقاضیانی پیش‌بینی شده است.

ستاریان در خصوص اینکه چه زمان این افزایش انجام خواهد گرفت؟ گفت: بستگی به برنامه‌های دولت دارد که اگر برنامه‌های توسعه‌ای خود را ارائه دهد این اتفاق اواخر نیمه اول سال و یا اوایل نیمه دوم خواهد افتاد.

وجود پتانسیل افزایش 100 درصدی در بازار مسکن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر