کد خبر: 165262 A

شاخص های صنعتی بودن، اقتصادی بودن، نیاز هر استان بر اساس درآمدهای کشور، جمعیت فعال اقتصادی، مساحت(به کیلومتر) و جمعیت(نفر) ملاک صدور مجوزهای خدمات بار هوایی در شهرستان ها است.

مدیر کل دفتر نظارت بر فرودگاهها شرکت ها و موسسات هوانوردی، تعداد شرکت های خدمات باری و کارگزاری هوایی در کشور را ۱۱۱ شرکت اعلام کرد و گفت: از این تعداد، ۸۵ شرکت خدمات بار و کارگزاری هوایی در استان تهران فعالیت می کنند.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری، مراد اسماعیلی اظهار داشت: سازمان هواپیمایی کشوری به منظور اشتغال زایی و امکان رفع نیازمندی شهروندان در خصوص ارسال بار هوایی در داخل کشور و یا به خارج، ایجاد و توسعه مراکز خدمات بار هوایی را در دستور کار قرار داده و تاکنون ۱۱۱ مجوز برای فعالیت شرکت های مذکور در کشور صادر شده است.

وی افزود: با فعالیت دفاتر مذکور و گذراندن دوره های آموزشی امکان نظارت بر استانداردسازی محموله های قابل حمل هوایی فراهم شده و ایمنی در حوزه حمل و نقل هوایی افزایش خواهد یافت.

مدیر کل دفتر نظارت بر فرودگاهها شرکت ها و موسسات هوانوردی با بیان اینکه ایجاد موسسات خدمات بار هوایی سبب رونق جا به جایی بار و افزایش خدمات بار هوایی می شود، تصریح کرد: در شهرستان ها به لحاظ عدم تاسیس دفتر خدمات بار هوایی در صورت تقاضا و احراز شرایط متقاضی، مجوز خدمات بار هوایی صادر می شود.

اسماعیلی با اشاره به اینکه به طور میانگین بار هوایی برای هر پرواز میان برد در کشورمان حدود دو تن است، افزود: در شرایط فعلی تعداد دفاتر خدمات بار هوایی تا سقف ۲۰ درصد دفاتر خدمات مسافرت هوایی در شهرستان ها خواهد بود.

وی گفت: شاخص های صنعتی بودن، اقتصادی بودن، نیاز هر استان بر اساس درآمدهای کشور، جمعیت فعال اقتصادی، مساحت(به کیلومتر) و جمعیت(نفر) ملاک صدور مجوزهای خدمات بار هوایی در شهرستان ها است.

استان تهران اشتغال حمل و نقل دوره های آموزشی روابط عمومی سازمان سازمان هواپیمایی کشوری شاخص هوایی فعالیت خدمات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر