کد خبر: 182477 A

ساکی تعداد مشترکان فعال تلفن همراه اپراتورهای استان را نیز بیش از یک میلیون و ۳۶۰ هزار نفر برشمرد و گفت: ضریب نفوذ تلفن همراه سطح استان حدود ۷۸ است.

در استان همدان هیچ روستایی بدون تلفن خانگی نیست با تلاش های صورت گرفته، تمامی روستاهای استان همدان از نعمت تلفن خانگی برخوردار شده اند.
به گزارش ایلنا به نقل از وزارت ارتباطات، مجتبی ساکی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان همدان، با بیان این مطلب افزود: استان همدان دارای ۵۷۳ هزار و ۱۷۸مشترک با ضریب نفوذ تلفن خانگی بیش از ۳۲ درصد است و خوشبختانه تمامی روستاهای استان از نعمت تلفن خانگی برخوردارند که در این میان به ۱۸ هزار و ۸۵۰ مشترک روستایی از طریق GSM - WLL خدمات ارائه می‌شود.
ساکی تعداد مشترکان فعال تلفن همراه اپراتورهای استان را نیز بیش از یک میلیون و ۳۶۰ هزار نفر برشمرد و گفت: ضریب نفوذ تلفن همراه سطح استان حدود ۷۸ است.
به گفته وی تعداد کل پورت پرسرعت فعال واگذار شده استان بیش از ۷۵ هزار پورت است که از طریق اپراتورها با استفاده از فناوری ADSL و Wimax اینترنت پرسرعت به مردم ارائه می شود. همچنین پهنای باند واگذار شده توسط شرکت زیرساخت به شرکت مخابرات استن و سایر اپراتورها نیز معادل ۱۱STM ۱ میباشد.
ساکی با اشاره به ایجاد و بهره برداری از مرکز داده استان در هفته ارتباطات در کنر ۶ مرز داده استانی دیگر اظهار داشت: ایجاد و بهره برداری از این مرکز از جمله اقدامات مهمی بود که می تواند به بهبود روند ارائه خدمات فناوری اطلاعات از جمله سرور مجازی و اختصاصی، میزبانی وب، پست الکترونیکی و… کمک کند.
وی تعداد روستاهای برخوردار از خدمات ADSL مخابرات را ۱۵۱ روستا عنوان کرد و گفت: برقراری ارتباط ۱۸۱ روستا نیز از محل طرح خدمات عام اجباری(USO) در مرحله آزمایش و تحویل قرار دارند.
ساکی با اشاره به اجرای موفق دو طرح تست نفوذ پرتال‌های دستگاه‌های اجرایی و ایجاد و بهره‌برداری از پرتال خدمات الکترونیک شهر الکترونیک استان، ادامه داد: به منظور نظارت بر تعهدات پوششی اپراتورهای تلفن همراه به صورت دوره‌ای تست پوشش شبکه تلفن همراه توسط اداره کل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منطقه غرب انجام می گیرد.
به گفته وی سرانه مرسولات پستی استان ۷.۲ نفر است که تا کنون ۶۵درصد از کدهای پستی موجود در استان نیز بروز رسانی شده اند.

ارتباطات و فناوری اطلاعات استان همدان الکترونیک اینترنت پوشش تلفن تلفن همراه دستگاه های اجرایی فناوری اطلاعات مخابرات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر