کد خبر: 187859 A

معاون عملیات هوانوردی شرکت فرودگاه‌های کشور خبر داد:

شوشتری گفت: این شرکت در سالیان اخیر توانسته است از طریق فعال‌سازی شبیه‌ساز رادار مراقبت پرواز در مرکز کنترل فضای کشور نیازهای آموزشی کار با رادار کارکنان خود در سراسر کشور را با بهره‌گیری از دانش و توان اساتید، متخصصان و کارشناسان بومی مرتفع سازد.

معاون عملیات هوانوردی شرکت فرودگاه‌های کشور از آمادگی مرکز کنترل فضای کشور برای برگزاری دوره‌های استاندارد بازآموزی کار با رادار و آموزش کنترلرهای ترافیک هوایی سایر کشور‌ها خبر داد.

به‌ گزارش ایلنا، ابراهیم شوشتری با اعلام این خبر گفت: این شرکت در سالیان اخیر توانسته است از طریق فعال‌سازی شبیه‌ساز رادار مراقبت پرواز در مرکز کنترل فضای کشور نیازهای آموزشی کار با رادار کارکنان خود در سراسر کشور را با بهره‌گیری از دانش و توان اساتید، متخصصان و کارشناسان بومی مرتفع سازد.

معاون عملیات هوانوردی با اشاره به نامگذاری سال ۱۳۹۳ با عنوان «سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی» از سوی مقام معظم رهبری اظهار داشت؛ با تلاش کارشناسان مرتبط این حوزه، برای اولین بار دوره بازآموزی کار با رادار به‌صورت بین‌المللی و کاملا منطبق با استانداردهای ایکائو، برای ۳۰ نفر از کنترلرهای ترافیک هوایی سوریه در شبیه‌ساز راداری مرکز کنترل فضای کشور در حال برگزاری است.

به گفته وی دوره مذکور در قالب چهار گروه و هر دوره به مدت یک هفته برگزار می‌شود. شوشتری برگزاری دوره شبیه‌ساز رادار در کشور را در صرفه‌جویی ارزی مهم ارزیابی کرد و گفت: با برگزاری این دوره از ده سال گذشته دیگر نیازی به اعزام کارشناسان کشور به خارج وجود ندارد و حتی فرصتی فراهم شده است تا ایران این دوره را برای کنترلرهای دیگر کشورها برگزار و از این طریق درآمد غیرهوانوردی نیز عاید شرکت فرودگاه‌ها شود.

کارشناسان ایرانی برای بهره‌مندی از این دوره تا قبل از سال‌های ۸۰ به خارج از کشور اعزام می‌شدند. گفتنی است؛ براساس تاکیدات سازمان بین‌المللی هواپیمایی کشوری(ایکائو) متقاضیان تصدی مشاغل عملیاتی نظیر خلبانی، مراقبت پرواز و همچنین شاغلین این حرفه می‌بایست در طول خدمت، ساعات خاص و مشخصی را در شبیه‌سازهای مرتبط(SIMULATOR) گذرانده و در صورت کسب موفقیت در این بخش مجاز به فعالیت در بخش‌های عملیاتی شوند.

استاندارد اقتصاد ایران ترافیک درآمد سوریه صرفه جویی فرودگاه مقام معظم رهبری رادار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر