کد خبر: 187919 A

عقبایی در خصوص نحوه اخذ کمیسیون بابت قراردادها، اظهار داشت: آنچه مشاوران املاک حق دریافت به عنوان کمیسیون را دارند، همان نرخ‌های مصوب است که در سایت اتحادیه نیز قرار داده شده است. بنابراین مشاوران باید توجه داشته باشند که براساس همین نرخ ها اقدام به دریافت کمیسیون کنند.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران با بیان اینکه باید از طریق دریافت تاییدیه کدپستی از ادارات پست، کد پستی ملک مورد معامله را دریافت کرد، گفت: آنچه مشاوران املاک حق دریافت به عنوان کمیسیون را دارند، همان نرخ‌های مصوب است که در سایت اتحادیه نیز قرار داده شده است.

به گزارش ایلنا، حسام عقبایی در خصوص نحوه اخذ کمیسیون بابت قراردادها، اظهار داشت: آنچه مشاوران املاک حق دریافت به عنوان کمیسیون را دارند، همان نرخ‌های مصوب است که در سایت اتحادیه نیز قرار داده شده است. بنابراین مشاوران باید توجه داشته باشند که براساس همین نرخ ها اقدام به دریافت کمیسیون کنند.

وی افزود: در صورتی که هر مشاور املاکی و یا مشاورش اقدام به دریافت بیش از این نرخ کند و یکی از طرف‌های قرارداد شکایتی را به اتحادیه صنف مشاوران املاک بیاورد، اتحادیه به صورت قانونی وارد دعاوی می‌شود و کمیسیون دریافت شده بیشتر از نرخنامه را به شاکی برمی‌گرداند.

رئیس اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران، تصریح کرد: نکات مهمی وجود دارد که لازم است متعاملین و به خصوص مشاوران املاک با درنظر گرفتن و رعایت آن، مسیر هرگونه تخلف را در معاملات ملکی سد کنند.

وی با بیان اینکه یکی از دلایل عمده سوءاستفاده از کد رهگیری در معاملات ملکی عدم توجه به صحت کدپستی از سوی متعاملین و بنگاه‌های مسکن است، گفت: در برخی موارد باعثمی‌شود یک ملک با دو کدپستی متفاوت دو بار توسط مالک به فروش برسد.

رئیس اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران درباره راهکار جلوگیری از جعل، گفت: باید از طریق دریافت تاییدیه کدپستی از ادارات پست، کد پستی ملک مورد معامله را دریافت کرد و از این طریق، امکان معامله مجدد یک ملک قبل از انتقال قطعی سند به خریدار را در سامانه مسدود کرد تا یک ملک با ارائه کدهای پستی مجعول یا متفاوت، بیش از یکبار در بنگاه‌ها به فروش نرسد.

عقبایی با بیان اینکه مشاوران املاک تنها با اخذ دفتر مالیاتی می‌توانند خود را از جریمه های مالیاتی نجات دهند، گفت: این دفتر مالیاتی خود اصول و قوانینی دارد که باید به خوبی آن را رعایت کرد.

مسکن مشاوران خرید اتحادیه کمیسیون نرخ لزوم املاک کدپستی تاییدیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر