کد خبر: 117726 A

خطابه‌های امام حسین(ع) و حضرت زیب(ع) همزمان با ماه‌های محرم و صفر در ایستگاه‌های منتخب مترو، تصویرگری می‌شود.

ایلنا: عبادالله رمضانی(مدیرکل فرهنگی شهرداری تهران) در حاشیه بازدید از نمایشگاه عطر سیب گفت: بخشی از برنامه‌های فرهنگی و ارزشی شهرداری تهران به مناسبت ماه محرم با هدف تعمیق فرهنگ عاشورایی در زندگی اجتماعی مردم با استفاده از ظرفیت فضاهای شهری اجرا می‌شود و یکی از آن‌ها تصویرگری خطابه‌های امام حسین(ع) و حضرت زینب است.

او گفت: یادآوری واقعه عاشورا از طریق تصاویر و بیلبورد‌ها در جای خود اقدام ارزشمندی است که در همه سال‌های گذشته انجام شده است، اما افزون بر این موضوع باید روند فعالیت‌ها و سیاستگذاری‌های فرهنگی به سمت حرکت کند که فرهنگ و سیره حسینی در زندگی مردم جاری و ساری شود. با چنین رویکردی روند اجرای برنامه‌های شهرداری در ماه‌های محرم و صفر به گونه‌ای پیش‌بینی شده مردم در زندگی هر روزه بخشی از فرهنگ حسینی و عاشورایی را با خود مرور کنند.

او اضافه کرد: برنامه‌های شهرداری طوری برنامه‌ریزی شده که در دو ماهه محرم و صفر به طور مستمر ادامه دارد و این برنامه‌ها مختص دهه عاشورا نیست.

به گفته رمضانی تصویرگری خطابه‌های حضرت سید الشهدا(ع) در کربلا و حضرت زینب(س) در شام یکی از برنامه‌هایی است که در ماه‌های محرم و صفر در ایستگاه‌های منتخب متروی تهران و همچنین میدان امام حسین(ع) اجرا می‌شود.

چنانکه رمضانی می‌گوید، ایستگاه‌های متروی تهران محل رفت وآمد و مراجعه گروه‌های مختلفی از افراد جامعه هستند و با توجه به همین موضوع قرار شده بخشی از برنامه‌های ارزشی و فرهنگی محرم و صفر امسال با استفاده از ظرفیت‌های موجود در این ایستگاه‌ها اجرا شود.

او همچنین گفت: از ۵۰ نفر نگارگران برجسته کشور برای مشارکت در این ویژه برنامه فرهنگی و ارزشی دعوت کرده‌ایم.

اجرای ویژه برنامه آئینی مذهبی(نمایشگاه، نشست و سخنرانی، مرثیه سرایی، اجرای نمایش و..) در پیاده میدان امام حسین(ع) هم بخشی از برنامه‌های فرهنگی و ارزشی است که چهره شهر را در ماه محرم تغییر خواهد داد.

نمایشگاه عطر سیب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر