کد خبر: 123008 A

با رویکرد پاسداری و پالایش زبان پارسی؛

تارنمای «پارسی‌انجمن»(www. parsianjoman. ir)، برای پاسداری و پالایش زبان پارسی، به کوشش گروهی از استادان زبان‌ پارسی، آغاز به کار کرد.

تارنمای «پارسی‌انجمن»(www. parsianjoman. ir)، برای پاسداری و پالایش زبان پارسی، به کوشش گروهی از استادان زبان‌ پارسی، آغاز به کار کرد.
به گزارش ایلنا، در بخش «درباره‌ ما» ی این تارنما می‌خوانیم: «در روزگاری که زبان پارسی - این یگانه‌ و بی‌همتای هستی و خویشتن‌شناسی ایرانی - دستخوش گزند‌ها و نامردمی‌های فراوانی شده است، «پارسی‌انجمن»، خویشکاری خویش را پاسداری و پالایش زبان پارسی می‌داند. این انجمن که برآمده از چنین خویشکاری‌ای است، به دور از هر اندیشه و کنش سیاسی و آیینی، دستِ دوستی هر دوستدارِ زبان پارسی را می‌فشارد و امیدوار است تا با همکاری یکایکِ آنانی که به این زبانِ شهرآیینی و فرهنگ و هنر ایرانی ارج می‌نهند و بدان دلبستگی دارند، گامی - هر چند اندک - در باروری و پویایی این زبان کهن بردارد.
«پارسی‌انجمن»، همچنین می‌کوشد تا با باز‌شناسی فرهنگ و خویشتن‌شناسی ایرانی در بستر زبان پارسی به باز‌شناسی روند‌ها و کنشگرانی که به پویایی زبان پارسی کمک کرده‌اند، بپردازد و اندیشه‌های آنان را بازخوانی کند و با نگاه به دستاوردهای جهانِ پیشرو در گستره‌ زبان‌شناسی، راه‌های پویاترشدن زبان پارسی را با نگهداشت بنیادهای آن بیابد و در فرجام، با آسیب‌شناسی زبان پارسی بتواند تنگناهای زبانی را به ویژه در گستره‌ جهان دانش بازشناسد و به اندازه‌ خویش، گره‌گشایی کند.»

پارسی‌انجمن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر