کد خبر: 126163 A

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس:

دانشمندان کشورمان با وجود هجمه‌های مختلف دشمن از نظر اقتصادی و سیاسی باز هم دلسرد نشدند و را با غیرت و از جان گذشتگی مسیر را ادامه دادند.

ایلنا: بزرگداشت شهدای جهاد علمی با صیانت از دستاوردهای آنان امکان پذیر است

به گزارش ایلنا، علاء الدین بروجردی رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به مناسبت برگزاری کنگره شهدای جهاد علمی با بیان این مطلب افزود: دانشمندان کشورمان با وجود هجمه‌های مختلف دشمن از نظر اقتصادی و سیاسی باز هم دلسرد نشدند و با غیرت و از جان گذشتگی مسیر را ادامه دادند.
وی ادامه داد: ایران اسلامی به مدد خون شهدای جهاد علمی در عرصه جهانی به اقتدار رسیده و بر ماست که ارزش و مقام این شهدا را به خوبی درک کرده و پاس بداریم.
رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به این نکته که شهدای جهاد علمی، دین بزرگی به گردن ملت ایران دارند اظهار داشت: بزرگداشت آن‌ها فرصتی است برای مرور جانفشانی‌ها و از خودگذشتگی دلیرمردانی که با دست خالی به جنگ دشمن رفتند.
علاء الدین بروجردی تصریح کرد: دانشمندان کشورمان با وجود هجمه‌های مختلف دشمن از نظر اقتصادی و سیاسی باز هم دلسرد نشدند و را با غیرت و از جان گذشتگی مسیر را ادامه دادند.
وی افزود: کشوری که در بحران‌های مختلف و محدودیت‌های اقتصادی راه پیشرفت را پیدا می‌کند خار چشم دشمنان خارجی و ابرقدرتهاست و از این رو، ایران و دانشمندان ایرانی مرکز توجه آمریکا و اسرائیل و سایر کشورهای استکباری‌اند، لذا آن‌ها از هر فرصتی برای ضربه زدن به ایران استفاده می‌کنند حتی با کشتن دانشمندان ما.
رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: به زعم آنان می‌توان ایران را به این شکل متوقف کرد اما آن‌ها غافل از ظرفیت‌های علمی ایران هستند و همچنین از غیرت دینی و علمی فرزندان این آب و خاک اطلاع درستی ندارند.
وی با اشاره به اینکه کشور ما از نظر علمی بین کشورهای جهان در حد مطلوبی قرار دارد گفت: برای به دست آوردن این موفقیت‌ها نظیر دیگر پیروزی‌هایمان خون دادیم ولی این تازه ابتدای کار است و هر قطره از خون شهدای جهاد علمی، چندین رهروی دیگر تربیت کرد و این چیزی است که استعمار پیر و استکبار جهانی قادر به درک آن نیست.
این نماینده مجلس در ادامه اظهار داشت: اولین گام پیشرفت ایران در فن آوری هسته‌ای، مرهون خودباوری و اتکال به خدا از سوی جوانان بلند همت ایرانی است که تا پای جان بر سر عقیده و ایمان ایستادند.
علاء الدین بروجردی تصریح کرد: برگزاری بزرگداشت برای شهدای جهاد علمی یک سوی جریان است و حفظ دستاورهای علمی آن‌ها سوی دیگر و در واقع صیانت از این دستاور‌ها برای نسل‌های آینده اهمیت بسیار دارد.
شایان ذکر است کنگره شهدای جهاد علمی با اهدافی چون: پاسداشت مجاهدت‌های شهدای شاخص جهاد علمی در راه پیشرفت و استقلال کشور، تبیین مقام علمی و معنوی شهدای جهاد علمی، گسترش فعالیت‌های فرهنگی، هنری مرتبط با شهدای جهاد علمی و انسجام بخشی به آثار هنری و فرهنگی در راستای مقام و منزلت علم جهادی با محوریت شهدای دانش و به صورت ویژه، شهدای هسته‌ای توسط سازمان بسیج اساتید دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی ۲۱ آذر در مرکز همایش‌های صدا و سیما برگزار می‌شود.

کنگره شهدای جهاد علمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر