کد خبر: 139580 A

ناصر میناچی در دولت مهدی بازرگان به عنوان وزیر اطلاعات و جهانگردی منصوب شد و بعد خودش نام این وزارتخانه را به وزارت ارشاد ملی و بعد ارشاد اسلامی تغییر داد

ایلنا: ناصر میناچی نخستین وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی جمهوری اسلامی در دولت مهدی بازرگان درگذشت.

به گزارش ایلنا وی از بنیا‌گذاران حسینیه ارشاد بود ناصر میناچی دوست و همراه دکتر علی شریعتی نخستین کسی بود که در دولت موقت بازرگان به وزارت «اطلاعات و جهانگردی» منصوب شد.

وی که در گذشته رفت و آمدهای زیادی به حسینیه ارشاد داشت، نام «ارشاد ملی» را برای این وزارتخانه انتخاب کرد و مسوولان شورای انقلاب نیز نام این وزارتخانه را به «ارشاد ملی» تغییر دادند. پس از مدتی هم «ارشاد اسلامی» جای «ارشاد ملی» را گرفت و این گونه شد که نام وزارت اطلاعات وجهانگردی به وزارت ارشاد اسلامی تغییر نام داد.

وی از زمان دولت موقت تا نخست وزیری شهید رجایی به عنوان وزیر بر سرکار بود. وی مصاحبه‌های بسیاری را در دفاع از شریعتی و حسینیه ارشاد انجام داد که این دفاعیات موجب شدند وی در کتابی مستقل به خاطرات خود از حسینیه ارشاد بپردازد.

نام این اثر «تاریخچه حسینیه ارشاد: مجموعه مصاحبه‌ها، دفاعیات و خاطرات ناصر می‌ناچی» است که توسط خودش تالیف شده و حسینیه ارشاد به چاپ رسیده است.

ناصر میناچی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر