کد خبر: 150015 A

سی و ششمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری بلگراد با حضور جمهوری اسلامی ایران افتتاح شد.

ایلنا: آیین گشایش سی و ششمبن نمایشگاه بین‌المللی جهانگردی بلگراد با حضور جمهوری اسلامی ایران که برای نخستین بار در این نمایشگاه شرکت دارد و جمعی از مقامات سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و سفرای خارجی مقیم بلگراد و نیز سفیر و رایزن فرهنگی کشورمان برگزار شد.

به گزارش ایلنا، سی و ششمین نمایشگاه بین‌المللی جهانگردی بلگراد با سخنان «ایگور می‌روویچ» وزیر اقتصاد و «رناتا پینجو» رییس کمیته برگزاری نمایشگاه بین المللی جهانگردی و «دانکا سلیچ» مدیر کل نمایشگاه بلگراد در باره اهمیت نمایشگاه جهانگردی با هدف آشنایی مردم با فرهنگ و تمدن و تاریخ یکدیگر و گسترش همکاری میان کشور‌ها در عرصه‌های مختلف کار خود را آغاز کرد.

نمایشگاه بین‌المللی جهانگردی بلگراد بزرگ‌ترین نمایشگاه در میان کشورهای منطقه جنوب شرقی اروپا به شمار می‌رود که با داشتن استانداردهای جهانی، هر سال کشورهای بیشتری را به خود جلب می‌کند.

در سی و ششمین نمایشگاه بین المللی جهانگردی بلگراد بیش از هزار سازمان و مؤسسه گردشگری از صربستان و بیشتر از ۳۰۰ سازمان و شرکت گردشگری از ۵۴ کشور خارجی از جمله آژانس مسافرتی و گردشگری پرسپولیس وابسته به مرکز سیاحتی و تفریحی پارسیان از جمهوری اسلامی ایران، مراکز و امکانات گردشگری، جهانگردی و تاریخی خود را در معرض معرفی و نمایش می‌گذارند.

آژانس خدمات مسافرتی و گردشگری پرسپولیس از کشورمان که برای نخستین بار در نمایشگاه بین المللی جهانگردی بلگراد حضور فعال دارد، ضمن به نمایش گذاشتن برخی تصاویر از نقاط مختلف باستانی، تاریخی و فرهنگی و پخش فیلم‌های مستند درباره تاریخ و تمدن ایران اسلامی، بروشورهایی را هم در مورد تورهای مختلف مسافرتی به ایران و مراکز فرهنگی، تاریخی و مذهبی در میان بازدیدکنندگان توزیع می‌کند..

در نخستین روز گشایش نمایشگاه بین المللی بلگراد، بازدیدکنندگان فراوانی از غرفه کشورمان دیدن کردند که در میان آن‌ها فرزند سوکارنو؛ رهبر فقید اندونزی و سفرای کشورهای فلسطین، تونس و الجزایر هم دیده می‌شدند.

افزون بر ۴۵ کشور خارجی از جمله ترکیه، یونان، مصر، مقدونیه، مونته نگرو، کرواسی، اسلوونی، آنگلیس، آلمان، سوئیس، فرانسه، بلغارستان و برزیل که به طور سنتی مراکز گردشگری و تاریخی و فرهنگی خود را به نمایش می‌گذارند، کشورهای ایران، آرژانتین، الجزایر، آلبانی، امارات متحده عربی، مالزی، هندوستان، پرتغال و رومانی کشورهایی هستند که برای نخستین بار در نمایشگاه بین المللی جهانگردی بلگراد حضور یافته‌اند.

بنا بر آمارهای اعلام شده، تعداد جهانگردان خارجی در صربستان در سال ۲۰۱۳ میلادی ۱۱درصد نسبت به سال قبل آن افزایش داشته است.

نمایشگاه جهانگردی بلگراد از سال ۲۰۰۳ میلادی عضو انجمن گردشگری نمایشگاه‌های اروپا و همچنین عضو انجمن نمایشگاه‌های بین المللی تجارت جهانگردی است.

نمایشگاه بین‌المللی گردشگری بلگراد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر