کد خبر: 160654 A

دفتر مطالعات سیاسی و بین المللی با همکاری ستاد ارتحال بزرگداشت حضرت امام خمینی(ره) در ۱۲ خرداد ماه سالجاری هشتمین همایش بین المللی امام خمینی(ره) و سیاست خارجی و را با رویکرد حرمت تولید، انباشت و بکار گیری تسلیحات اتمی از دیدگاه اسلام را برگزار می کند.

هشتمین همایش بین المللی سیاست خارجی و امام خمینی(ره) ۱۲خرداد ماه سالجاری در آستانه سالگرد ارتحال ملکوتی امام(ره) در کشور برگزار می‌شود.
به گزارش ایلنا دفتر مطالعات سیاسی و بین المللی با همکاری ستاد ارتحال بزرگداشت حضرت امام خمینی(ره) در ۱۲ خرداد ماه سالجاری هشتمین همایش بین المللی امام خمینی(ره) و سیاست خارجی و را با رویکرد حرمت تولید، انباشت و بکار گیری تسلیحات اتمی از دیدگاه اسلام را برگزار می کند.
بر پایه این خبر؛ این همایش در پنج محور «تعامل انسان‌ها با یکدیگر»، «پیام دین اسلام در مورد سلاح‌های کشتار جمعی»، «احترام به طبیعت»، «حقوق بین الملل و جواز بکارگیری سلاح هسته‌ای»، «پیشینه کاربرد سلاح هسته‌ای در جهان» طراحی و برنامه ریزی شده است.
به گزارش روابط عمومی هشتمین همایش بین المللی امام خمینی(ره) و سیاست خارجی برای محورهای مختلف این همایش موضوعاتی چون: «تعامل انسان‌ها با یگدیگر در قرآن»، «تعامل انسان‌ها با یکدیگر در تورات و انجیل»، «مقام و منزلت انسان در قرآن»، «تعامل انسان‌ها با یکدیگر در فقه شیعه»، «تعامل انسان‌ها با یکدیگر از دیدگاه ائمه(ع)»، «منع گسترش سلاح‌های کشتار جمعی از دیدگاه امام خمینی(ره)»، «حرمت تولید، انباشت و به کار گیری تسلیحات اتمی از نظر مقام معظم رهبری»، «حرمت نابودی جهانی»، حمایت از صلح و دوستی جهانی «،» تولید سلاح هسته‌ای در ایجاد نا‌امنی، رعب و وحشت «، فقه هسته‌ای از دیدگاه عقلی، قرآن و روایات»، «راهکارهای مبارزه با خشونت»، «راهکارهای کنترل و مقابله با رقابت‌های هسته‌ای»، «احترام به طبیعت و حرمت جلوگیری از تخریب طبیعت و محیط زیست در قرآن»، «احترام به طبیعت از دیدگاه پیامبر اعظم(ص)»، «احترام به طبیعت از نگاه اهل بیت(ع)»، «حقوق بین الملل و جواز بکارگیری سلاح هسته‌ای»، «پیشینه کاربرد سلاح هسته‌ای در جهان» تعریف شده است.
دبیرخانه همایش بین المللی سیاست خارجی و امام خمینی(ره) از علماء، دانشگاهیان، متفکران، کار‌شناسان، نویسندگان و اصحاب اندیشه و علاقمندان دعوت کرد آثارشان را به نشانی دبیرخانه: تهران: نیاوران، خ شهید آقایی، مرکز مطالعات سیاسی و بین المللی و یا به آدرس الکترونیک info @ imaminternationalco. ipis. ir ارسال نمایند.
مقالات به زبان انگلیسی و فارسی چاپ و انتشار می‌یابد و به برگزیدگان جوایزی تعلق می‌گیرد.
ضمنا شماره تماس‌های ۲۲۸۰۲۶۵۶ و ۲۲۸۰۲۶۵۷ و یا ۰۹۳۷۰۱۶۴۸۴۸ برای هماهنگی و کسب اطلاعات بیشتر معرفی شده است.

هشتمین همایش بین المللی سیاست خارجی و امام خمینی (ره) ۱۲ خرداد برگزار می‌شود
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر