کد خبر: 177568 A

توسط سازمان بسیج اساتید کشور،

همزمان با روز بسیج اساتید و سالروز شهادت دکترمصطفی چمران از سوی سازمان های بسیج اساتید در استان های مختلف کشور همایش ها و مراسم یادبود و گرامیداشت برگزار می شود.

در آستانه فرارسیدن ۳۱ خرداد روز بسیج اساتید و سالروز شهادت دکتر مصطفی چمران برنامه ها و مراسم متعددی از سوی سازمان بسیج اساتید کشور و بسیج اساتید استان های مختلف پیش بینی شده است. به مناسبت گرامیداشت این روز شهرهای مختلف کشور از جمله شیراز، سنندج، ساری، شهرکرد، همدان، قزوین، تهران، مشهد، کرمان، رشت، اهواز، اراک، ارومیه، تبریز، سنندج، اصفهان و… از جمله شهرهای هستند که مراسم های ویژه و همایش در دانشگاه ها برگزار می کنند.

به گزارش ایلنا، همزمان با روز بسیج اساتید و سالروز شهادت دکترمصطفی چمران از سوی سازمان های بسیج اساتید در استان های مختلف کشور همایش ها و مراسم یادبود و گرامیداشت برگزار می شود.

شهید چمران از قلب بیروت سوخته و خراب تا قله های بلند کوههای جبل عامل و در مرزهای فلسطین اشغال شده تا قلب دوران طلایی دفاع مقدس از خود قهرمانیهای بسیاری به یادگار گذاشته و همیشه در قلب محرومین و مستضعفین شیعه جای گرفته است. خاطرات و درس های ارزشمندش همواره در ذهن و ضمیر نخبگان و اساتید و دانشگاهیان ثبت و ضبط خواهد بود.

همایش بسیج اساتید در شهر سنندج و ساری که طی روزهای ۳۱ خرداد تا ۴ تیرماه برگزار می شود با حضور دکتر سهراب صلاحی رئیس سازمان بسیج اساتید کشور انجام می شود. همچنین، در همایش شیراز نیز، دکتر علیرضا زاکانی سخنرانی می کنند.

با همکاری مشترک گروه جوانان شهید چمران مشهد و بسیج اساتیدخرسان رضوی ۲۸خرداد ماه ۹۳ برنامه‌ای در مشهد از ساعت ۱۸ الی ۲۰ برگزار می‌شودپیش بینی شده است. همچنین دوم تیرماه در شهر کرمان مراسم دیگری توسط بسیج اساتید استان کرمان برپا می‌شود.

در روز ۲۷ خردادماه در مسجد حضرت ابالفضل در مقابل دانشگاه صنعتی شریف برنامه ای به همین مناسبت تدارک دیده شده است. نخبگان استان مرکزی برنامه‌ای برای بزرگداشت شهید چمران برگزار می‌کنند همچنین در روز ۴ تیرماه دو برنامه در شهر اصفهان توسط بسیج اساتید و گروه‌های فرهنگی دیگر برگزار خواهد شد. در روز شنبه هفتم تیرماه در ارومیه مراسم به همین مناسبت توسط بسیج اساتید با یادآوری بزرگداشت شهدای هفتم تیر برگزار می‌شود.

سازمان بسیج اساتید دانشگاه های استان همدان نیز، در نظر دارد به مناسبت سالروز شهادت دکترمصطفیچمرانوروزبسیجاساتیدمراسمیرا روز ۳۱ خرداد در دانشگاه بو علی سینا همدان برگزار می نماید.

بسیج اساتید استان خوزستان همایشی را با عنوان حماسه به منظور گرامیداشت روز بسیج اساتید در محل دانشگاه شهید چمران اهواز برگزار می کند. حجت الاسلام و المسلمین حاجتی امام جمعه موقت اهواز در این مراسم سخنرانی خواهند کرد.

در خبر روابط عمومی سازمان بسیج اساتید آمده است: همچنین، سازمان بسیج اساتید استان های فارس، کردستان، چهارمحال و بختیاری، مازندران، گیلان، آذربایجان شرقی، اصفهان، استان مرکزی نیز ویژه برنامه هایی با همراهی اساتید و نخبگان بسیجی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی برگزار می کنند.

مراسم بزرگداشت روز شهید چمران برگزار می شود
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر