کد خبر: 187742 A

مسئول اداره اوقاف و امور خیریه شمیرانات:

نمایشگاه قرآنی «مردم و رمضان، فصل نیایش و مهربانی» با حضور ۶۵ ناشر کتاب، موسسات فرهنگی دیجیتال و موسسات قرآنی پذیرای علاقه مندان آثار فرهنگی و هنری قرآنی است.

مجید کیایی؛ مسئول اداره اوقاف و امور خیریه شمیرانات با اشاره به اقدامات و عملکرد اداره اوقاف در ماه مبارک رمضان گفت: ما در این نمایشگاه که به همت اداره فرهنگ و ارشاد شمیرانات، شهرداری منطقه یک و سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران برپا شده است، غرفه‌ای را برپا کردیم که در آن با به کارگیری مبلغانی که از قم اعزام می‌شوند، پاسخگوی سوالات مذهبی و مشاوره‌های دینی و خانوادگی مردم باشیم.

به گزارش ایلنا؛ وی با اشاره به استقبال خوب مردم شمیرانات بویژه جوانان از نمایشگاه قرآن در این منطقه، اظهار داشت: به دلیل گستردگی شهر تهران شاید مردم نتوانند براحتی به نمایشگاه اصلی قرآن بروند، بنابر این وجود نمایشگاه‌های قرآنی در مناطق شمال و شمیرانات نه تنها از رونق نمایشگاه اصلی کم نمی‌کند بلکه در رنگ و بو بخشیدن به فضای شهری نیز موثر خواهد بود.

کیایی با اشاره به برپایی نمایشگاه قرآنی مردم و رمضان در بوستان قیطریه و نیاز منطقه یک تهران و شهرستان شمیرانات به انجام امور فرهنگی و مذهبی خاطرنشان کرد: به هر حال برخی مردم برای تفریح و یا گذران وقت قبل یا بعد از افطار به اماکنی مانند پارک‌ها می‌روند که پارک قیطریه از این حیثطرفداران زیادی دارد لذا وقتی نمایشگاه قرآنی و مذهبی با کیفیتی در این بوستان برقرار باشد که بتواند نیازهای مردم را در این حوزه‌ها بر طرف کند، بسیار مورداستقبال قرار می‌گیرد.

مسئول اداره اوقاف و امور خیریه شمیرانات همچنین به موضوع «طرح افطار» این اداره در نمایشگاه قرآنی مردم ورمضان، فصل نیایش و مهربانی پرداخت و گفت: ما از طریف موقوفاتی که صاحبان آن نیت افطاری دادن به مومنین را داشتند، علاوه بر تامین افطار غرفه داران این نمایشگاه که بعضا از ظهر مشغول به کار هستند، تا آنجا که در توانمان باشد برای افطاری مردم روزه دار دیگر نیز تلاش خواهیم کرد.

وی افزود: البته بضاعت و توان ما محدود است اما سعی داریم در شب‌های آتی بتوانیم افطاری بیشتری تهیه کرده و در اختیار مومنین روزه دار که برای بازدید به نمایشگاه می‌آیند قرار دهیم.

کیایی همچنین با اشاره به نامگذاری امسال به نام فرهنگ و اقتصاد از سوی مقام معظم رهبری، تصریح کرد: بالاخره این وظیفه مسئولان فرهنگی و دیگر نهاد‌ها و مراکز مربوطه است که با مدیریت جهادی، فرهنگ اسلامی را در میان مردم و حتی در منازل و محلات آن‌ها نهادینه کنند.

مسئول اداره اوقاف و امور خیریه شمیرانات ادامه داد: ما علاوه بر پارک قیطریه در بقاع متبرکه و امامزاده‌ها و مساجد وحسینیه‌ها طرح افطار و ارائهٔ خدمات فرهنگی به عموم را دنبال کنیم. از میان ۱۳ امامزاده موجود در شمیرانات، ۹ امامزاده در منطقه یک قرار دارند که فضای مناسب را برای این امر در اختیار ما قرار می‌دهند.

وی اضافه کرد: ما معتقدیم علاوه بر مساجد، باید این کارهای فرهنگی در محل‌های دیگر نیز صورت بگیرد تا شهر ما رنگ و بوی اسلامی بیشتر ی داشته باشد.

کیایی خاطرنشان کرد: مردم می‌توانند با مراجعه به غرفه‌های درنظر گرفته شده در نمایشگاه قرآنی نیازهای فرهنگی، مشاوره‌ای و مذهبی خود را برطرف کنند.

مسئول اداره اوقاف و امور خیریه شمیرانات در پایان ضمن تشکر از برگزار کنندگان نمایشگاه قرآنی مردم و رمضان بویژه اداره فرهنگ و ارشاد شمیرانات، شهرداری منطقه یک و فرهنگسرای ملل گفت: امیدواریم این رویه ادامه داشته باشد و در سالهای آینده نیز شاهد برپایی هرچه بهتر این برنامه‌ها، نمایشگاه‌ها و مراکز فرهنگی و مذهبی در سطح شهر تهران باشیم.

نمایشگاه قرآنی «مردم و رمضان، فصل نیایش و مهربانی» با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شمیرانات و شمال تهران، شهردای منطقه یک و فرهنگسرای ملل در پارک قیطریه تهران با حضور ۶۵ ناشر کتاب، موسسات فرهنگی دیجیتال، موسسات قرآنی، کانونهای مساجد، سرای محلات و سایر موسسات فرهنگی و هنری افتتاح و هر روز از ساعت ۱۹ لغایت ۱ بامداد پذیرای علاقه مندان آثار فرهنگی و هنری قرآنی است.

برپایی ایستگاه‌های قرآنی کودک و نوجوان همراه با اهدای جایزه به کودکان و نوجوانان، برگزاری نشستهای قرآنی، تجلیل از فعالان قرآنی مساجد و محافل قرآنی، مشاوره‌های مذهبی و برگزاری کرسی‌های گفتمان دینی از جمله دیگر برنامه‌های این نمایشگاه است.

نقش نمایشگاه قرآنی «مردم و رمضان»
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر