کد خبر: 192987 A

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

خبرنگاران با رعایت اخلاق حرفه‌ای و عمل به وظایف خود، می‌توانند چشم بیدار مردم و مسئولان باشند و سلامت فرهنگی جامعه را تضمین کرده و به موثر‌ترین نیروی اجتماعی برای حل مشکلات تبدیل شوند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیام خود به مناسبت روز خبرنگار، اظهار داشت که خبرنگاران با رعایت اخلاق حرفه‌ای و عمل به وظایف خود، می‌توانند چشم بیدار مردم و مسئولان باشند، سلامت فرهنگی جامعه را تضمین کرده و به موثر‌ترین نیروی اجتماعی برای حل مشکلات تبدیل شوند.

به گزارش ایلنا، در متن پیام علی جنتی آمده است: هفدهم مرداد ماه، روز خبرنگار، روزی که شهید محمود صارمی در راه انجام وظیفه خطیر اطلاع رسانی، به فیض عظیم شهادت رسید، همواره یادآور تلاش‌های خستگی ناپذیر خبرنگاران مسئول و خدمتگزار ایران اسلامی در مسیر انجام وظیفه حرفه‌ای است؛ خبرنگارانی که همواره بار دو امانت مهم را بر دوش می‌کشند؛ آزادی و حقیقت. دو مفهومی که در این حرفه، آنچنان در هم تنیده‌اند که بی‌وجود یکدیگر، معنا و مفهومی ندارند.

آموزه‌های دینی و تجارب تاریخی موید این نکته هستند که رشد فکری و اندیشه بشر، تنها در سایه آزادی قلم و بیان حاصل می‌شود. لذا خبرنگار، با این نگاه، می‌تواند تجسم و نمونه مسئولیت، تعهد، امانت و وجدان بوده، نقش موثری در رشد و شکوفایی تمدن و فرهنگ بشری ایفا نماید.

خبرنگاری، حرفه‌ای آمیخته از هنر و عشق است و خبرنگاران با رعایت اخلاق حرفه‌ای و عمل به وظایف خود، می‌توانند چشم بیدار مردم و مسئولان باشند و سلامت فرهنگی جامعه را تضمین کرده و به موثر‌ترین نیروی اجتماعی برای حل مشکلات تبدیل شوند.

هفدهم مرداد بهترین فرصت برای بیان این نکته است که نگاه دولت تدبیر و امید نسبت به آزادی بیان و مطبوعات، ‌ یک نگاه زینتی و تشریفاتی نیست. نه تنها رییس جمهور محترم، بلکه تمامی ارکان دولت و در راس آن وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، به آزادی مسئولانه عمیقا معتقد بوده و از هیچ کوششی جهت ایجاد فضایی سالم، آزاد، ایمن و به دور از تبعیض، برای اندیشمندان، اصحاب قلم و مطبوعات دریغ نخواهند کرد تا در سایه وجود چنین محیطی، پرچمداران آزادی، اخلاق و عدالت، بتوانند نقش مهم خود در توسعه ایران اسلامی را ایفا نمایند.

اینجانب به نمایندگی از خانواده بزرگ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، این روز مهم را صمیمانه به جامعه خبرنگاران و روزنامه نگاران ایران تبریک عرض کرده، به این تلاشگران مجاهد اطمینان می‌دهم که من و همکارانم، تمام تلاش خود را برای حل مشکلات و مسائل صنفی آنان به کار می‌گیریم تا بتوانند همچنان در انجام وظایف حرفه‌ای خود موفق باشند.

خبرنگاران چشم بیدار مردم و مسئولان هستند
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر