کد خبر: 115397 A

یک فعال کارگری در مازندران:

چکیده: «بحران در شهرک‌های صنعتی شماره ۱ و ۲ ساری با اجرای قانون هدفمند سازی یارانه‌ها آغاز شد و در ‌‌نهایت با نوسانات ارزی و کاهش نقدینگی طی سال گذشته به نقطه اوج خود رسید.»

یک فعال کارگری در استان مازندران گفت: در پی ادامه بحران اقتصادی سال گذشته، ۸۰ درصد فعالیت شهرک‌های صنعتی شماره ۱ و ۲ ساری به حالت نیمه تعطیل درآمده‌اند.

«علی علوی‌نژاد» در این باره به ایلنا گفت: تا پیش از رکود اقتصادی سال گذشته در این مجوعه صنعتی بالغ بر ۱۰۰ واحد تولیدی در رشته‌های مختلف مشغول فعالیت بودند.

رئیس مجمع نمایندگان کارگری استان مازندران افزود: چنانچه در هر یک از این واحدهای تولیدی به طور متوسط ۱۰ کارگر مشغول کار بوده باشند، میانگین کل کارگران شاغل در شهرک‌های صنعتی مازندران بالغ بر ۱۰۰۰ نفر خواهد بود.

به گفته علوی‌نژاد، بحران در شهرک‌های صنعتی شماره ۱ و ۲ ساری با اجرای قانون هدفمند سازی یارانه‌ها آغاز شد و این بحران در ‌‌نهایت با نوسانات ارزی و کاهش نقدینگی طی سال گذشته به نقطه اوج خود رسید.

او ادامه داد: نتیجه این بحران تعدیل ۸۰ درصدی فعالیت‌های شهرک‌های صنعتی ساری بوده است.

علوی‌نژاد گفت: در حال حاضر به غیر از واحدهای تولید کننده مواد غذایی، بحران در سایر واحدهای تولیدی مستقر شهرک‌های صنعتی ساری ادامه دارد.

این مقام کارگری در خصوص تاثیر این بحران بر وضعیت کارگران مازندرانی گفت: بیکاری، کاهش حقوق، اجرای سلیقه‌ای قوانین حمایتی کار و تامین اجتماعی از جمله تبعات این بحران اقتصادی است.

کارگران مازندران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر