کد خبر: 116006 A

رییس کل دادگستری آذربایجان شرقی اعلام کرد:

چکیده: «صدور دو هزار و ۱۴۸ فقره اجراییه کارگر و کارفرمایی در این استان طی سال گذشته / شریفی میزان اجراییه‌های قضایی سال ۱۳۹۰ اختلافات کارگری و کارفرمایی را یکهزار و ۳۷۱ فقره اعلام کرد.»

رییس کل دادگستری آذربایجان شرقی از صدور دو هزار و ۱۴۸ فقره اجراییه کارگر و کارفرمایی در این استان طی سال گذشته خبر داد.

به گزارش ایلنا، حجت الاسلام مالک اژدر شریفی در پنجمین همایش تخصصی روابط کار و نقش آن در توسعه پایدار اظهار داشت: متاسفانه این تعداد احکام اجرایی نسبت به سال ما قبل آن ۵۵ درصد افزایش نشان می‌دهد.

وی میزان اجراییه‌های قضایی سال ۱۳۹۰ اختلافات کارگری و کارفرمایی را یکهزار و ۳۷۱ فقره اعلام کرد و گفت: این مشکل باید آسیب‌شناسی شود که چرا اختلافات کارگری و کارفرمایی در واحدهای تولیدی و صنعتی روند صعودی دارد.

رییس کل دادگستری استان در ادامه با تاکید بر لزوم حمایت از سرمایه گذاری و افزایش تولید در تمام واحدهای صنعتی خاطر نشان کرد: اگر حقوق متقابل کارگر و کارفرما بر مبنای احکام اسلامی رعایت شود این اختلافات کاهش می‌یابد.

حجت الاسلام شریفی کاهش بیکاری، افزایش تولید و تامین نیازهای اجتماعی، اقتصادی و روابط سالم اجتماعی را از عوامل بسیار مهم کاهش جرایم برشمرد و افزود: لازم است همه مسوولان در چهارچوب وظایف و اختیارات خود به این موضوع توجه جدی کنند.

کارگران آذربایجان شرقی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر