کد خبر: 121452 A

صبح امروز صورت گرفت /

چکیده: ‌ «۱۰ کارگر ماه گذشته اخراج شدند و پیمانکار اعلام کرده است ۲۰ کارگر دیگر هم به زودی اخراج می‌شوند. / شرکت پارس آماد برای حق شیفت شبانه بر خلاف آنچه قانون کار تعیین کرده تنها ۱۸ هزار تومان به کارگران پرداخت می‌کند و علاوه بر این، فردای شیفت کارگران به آنها اجازه مرخصی(OFF) نمی‌دهد.»

۶۰ کارگر پیمانی تاسیسات دانشگاه علم و صنعت در اعتراض به اخراج تعدادی از کارگران این مجموعه و آنچه شرایط ناعادلانه کاری عنوان می‌کردند، صبح امروز در مقابل اداره خدمات این دانشگاه تجمع کردند.

یکی از کارگران معترض که نخواست نامش فاش شود با اعلام این خبر به ایلنا گفت: کارگران بخش تاسیسات دانشگاه علم و صنعت زیر نظر شرکت پیمانکاری «پارس آماد» فعالیت می‌کنند. ۱۰ کارگر ماه گذشته اخراج شدند و پیمانکار اعلام کرده است ۲۰ کارگر دیگر نیز به زودی اخراج می‌شوند.

وی با طرح این ادعا که شرکت پیمانکاری با هر ۶۵ کارگر این مجموعه قرارداد سفید امضا منعقد کرده است، تصریح کرد: تاریخ پایان قرارداد کارگران شهریور ماه سال آینده است اما پیمانکار بدون توجه به این موضوع به اخراج کارگران دست زده است.

به گفته این کارگر، علی رغم آنکه بسیاری از کارگران مدرک تحصیلی فوق دیپلم دارند و در رشته کاری‌شان متخصص هستند؛ کمتر از حداقل‌های مصوب وزارت کار به آن‌ها پرداخت می‌شود.

وی در پایان تصریح کرد: شرکت پارس آماد برای حق شیفت شبانه بر خلاف آنچه قانون کار تعیین کرده تنها ۱۸ هزار تومان به کارگران پرداخت می‌کند و علاوه بر این، فردای شیفت کارگران به آنها اجازه مرخصی(OFF) نمی‌دهد.

نماینده پیمانکار: قرارداد کارگران سفید امضا نبست

در همین رابطه، نماینده پیمانکار در دانشگاه علم و صنعت اخراج کارگران توسط شرکت پارس آماد را تکذیب کرد.

«محمد صادقی» در ادامه ضمن تکذیب انعقاد قراردادهای سفید امضا با کارگران افزود: قطعا در هر قرارداد کاری جزییات از جمله میزان مزد باید ذکر شود و در قراردادهای کار کارگران شرکت پیمانکاری پارس آماد نیز این موضوع رعایت شده است.

وی در پایان عدم اجازه مرخصی(OFF) به کارگران در روزی که شب گذشته‌اش شیفت بوده‌اند را تایید کرد.

کارگران تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر