کد خبر: 131562 A

عضو کانون شوراهای اسلامی کار استان تهران:

چکیده: نتیجه گزارش هیات تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی برای کارگران شاغل و بازنشسته ناامید کننده بود / انتظار می‌رود دستگاه قضایی بابررسی تخلفات صورت گرفته به اعاده اموال ریخت و پاش شده سازمان تامین اجتماعی را کمک کند.

عضو هیات مدیره کانون شوراهای اسلامی کار استان تهران گفت: تمام اشخاصی که در این گزارش نام آنها در ارتباط با تخلفات سازمان تامین اجتماعی برده شده است باید پاسخگوی افکار عمومی به ویژه بیمه‌شدگان تامین اجتماعی باشند.

حسین حبیبی با اعلام این مطلب به خبرنگار ایلنا گفت: نتیجه گزارش هیات تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی برای کارگران شاغل و بازنشسته ناامید کننده بود.

وی افزود: انتظار می‌رود دستگاه قضایی بابررسی تخلفات صورت گرفته به اعاده اموال ریخت و پاش شده سازمان تامین اجتماعی را کمک کند.

دبیر کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان تهران با اشاره به اینکه در گزارش منتشر شده اسامی برخی اشخاص صنفی کارگری در رابطه با ریخت پاش های صورت گرفته برده شده است، افزود: تمامی کسانی که نام شان در ارتباط با این مسئله برده شده است باید پاسخگوی افکار عمومی و دستگاه قضایی باشند.

وی بابیان اینکه در این میان نهادهای صنفی کارگری که در این ماجرا برده‌ شده است در موقعیت حساسی قراردارند، گفت: این نهادها در اصل وظیفه داشتند تا از حقوق کارگران شاغل و بازنشسته بیمه شده دفاع کنند اما در عمل نام آنها با ریخت‌پاش های بی‌مورد مالی مدیران دولتی سازمان تامین اجتماعی گره خورده است.

حبیبی با اشاره به سهم کمی که دولت در تامین منابع سازمان تامین اجتماعی دارد، گفت: تخلفات گزارش شده نتیجه نبود نظارت بر عملکرد مدیرت دولتی سازمان تامین اجتماعی است.

این مقام کارگری بابیان اینکه نهادهای صنفی کارگری وظیفه دارند تا از طریق مراجع قضایی رسیدگی به گزارش منتشر شده سازمان تامین اجتماعی را پیگیری کنند، گفت: هرچند ممکن است که رسیدگی به این مسئله نیز به سرنوشت شکایت از دستمزدها دچار شود اما مسئله مهم این است که نباید پیگیری این ماجرا به دست فراموشی سپرده شود.

واکنش به تحقیق و تفخص از تامین اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر