کد خبر: 136770 A

معاون امور شهرستان‌های خانه کارگر انتقاد کرد:

چکیده: دولت روحانی می‌گوید سهام این صنایع و واحدهای خدماتی در آن مقطع مثلا ۲۵۰۰ میلیارد تومان ارزش داشته اما ارزش آن امروز به ۷ هزار میلیارد تومان رسیده است و چون این سهام‌ها اعتبار دولت هستند، نمی‌توانیم آن‌ها را واگذار کنیم.

معاون امور شهرستان‌های خانه کارگر از پایبند نبودن دولت روحانی به تعهداتش در خصوص پرداخت بدهی ۶۰ هزار میلیارد تومانی به سازمان تامین اجتماعی انتقاد کرد.

«حسن صادقی» در این باره به ایلنا گفت: دولت گذشته تعهد داده بود از ۳۶ هزار میلیارد تومان طلب سازمان تا پایان سال ۹۰،۷ هزار میلیارد تومان را در قالب سهام هتل هما، گل گهر سیرجان، بافت آزادی، شرکت ورشکسته نساجی و… پرداخت کند، هر چند مراحل واگذاری این سهام‌ها تکمیل نشد.

وی با انتقاد از دولت یازدهم به دلیل خلف وعده در پرداخت بدهی سازمان، افزود: دولت روحانی می‌گوید سهام این صنایع و واحدهای خدماتی و… در آن مقطع مثلا ۲۵۰۰ میلیارد تومان ارزش داشته اما ارزش آن امروز به ۷ هزار میلیارد تومان رسیده است و چون این سهام‌ها اعتبار دولت هستند، نمی‌توانیم آن‌ها را واگذار کنیم.

این فعال کارگری در ادامه بیان کرد: امیدوار بودیم دولت تدبیر و امید، بدهی‌های انباشته‌اش به سازمان را که به مرز ۶۰ هزار میلیارد تومان رسیده است به صورت نقدی و غیرنقدی پرداخت کند تا این سازمان خدمات بهتری را به بیمه شدگان ارائه دهد.

وی تصریح کرد: این شیوه برخورد با صندوق بیمه گر کارگران از دولتی که با شعار قانونگرایی سر کار آمده است بعید به نظر می‌رسد در حالی که این سهام واگذار شده و صورتجلسه آن نیز موجود است و اگر چنانچه سند انتقال صادر نشده مشکل از ناحیه دولت است.

رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری با اشاره به انتصاب بحثبرانگیز «سعید مرتضوی» به ریاست سازمان تامین اجتماعی در سال ۹۰، ادامه داد: انتصاب آقای مرتضوی در آن برهه با شعار پرداخت طلب ۳۶ هزار میلیارد تومانی سازمان تامین اجتماعی توجیه شد و این شعار، برخی از فعالان کارگری را برای مدت کوتاهی به حضور وی در راس صندوق بیمه گر کارگران علاقه‌مند کرد؛ البته پرداخت طلب سازمان تا پایان دولت احمدی‌نژاد عملی نشد و همچون سایر وعده‌های آن دولت، به محاق فراموشی رفت.

معاون امور شهرستان‌های خانه کارگر در پایان با انتقاد از نگاه سودجویانه دولت، اظهار داشت: دولت باید با در نظر گرفتن منافع ملی، جامعه کارگری را هم بخشی از ملت بداند چرا که ۴۷ درصد از جمعیت کشور را شکل می‌دهند و نسبت به تعهداتش به صندوق بیمه گر کارگران پایبند باشد.

بدهی 60 هزار میلیاردی به تامین اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر