کد خبر: 150207 A

چکیده: دیوان عدالت اداری در راستای شکایت یکی از سه تشکل رسمی کارگری از طرح استاد - شاگردی که شهریور ماه سال جاری صورت گرفته است، با ارسال نامه‌ای به وزارت کار، خواستار پاسخگویی این نهاد دولتی در خصوص این طرح بحثبرانگیز شد.

دیوان عدالت اداری با ارسال نامه‌ای به وزارت کار، از این نهاد دولتی خواست نظرش را درباره طرح «استاد - شاگردی» اعلام کند.

به گزارش ایلنا، دیوان عدالت اداری در راستای شکایت یکی از سه تشکل رسمی کارگری از طرح استاد - شاگردی که شهریور ماه سال جاری صورت گرفته است، با ارسال نامه‌ای به وزارت کار، خواستار پاسخگویی این نهاد دولتی در خصوص این طرح بحثبرانگیز شد.

با وجود گذشت شش ماه از شکایتی که از این طرح در دیوان عدالت اداری به ثبت رسیده، این نهاد قضایی هنوز پاسخی به شکایت یاد شده نداده است.

بسیاری از فعالان کارگری انتظار داشتند، «علی ربیعی» پس از تصدی بر وزارت کار، طرح استاد - شاگردی را لغو کند. اتفاقی که تا به امروز نیافتاده است.

گفته می شود نظر وزارت کار به این طرح منفی است و این نهاد دولتی آماده ابطال و توقف این طرح از طریق شورای عالی کار است.

«استاد - شاگردی» طرحی است که در اواخر تابستان سال ۹۱ به اجرا گذاشته شد. این شیوه‌ نامه که از سوی سازمان فنی و حرفه‌ای طرح و توسط وزارت کار و سازمان تامین اجتماعی دولت احمدی‌نژاد اجرا شد، با تغییر نام «کارآموز» به «شاگرد»، شرایطی را به وجود آورد که کارفرمایان بدون توجه به مهارت، سابقه کار و سن کارآموز، بدون هیچ تعهدی در خصوص بیمه، ساعت کار و حقوق قانونی، کارگران را به عنوان شاگرد استخدام کنند.

احمدی نژاد حقوق دولت سازمان تامین اجتماعی ساعت کار شورای عالی کار فنی و حرفه ای استاد وزارت شاگردی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر