کد خبر: 164321 A

«حمیدرضا خانپور»، رئیس اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران در واکنش به خبر «روند صدور کارت مهارت به تاخیر افتاده است»، جوابیه‌ای را برای خبرگزاری کار ایران ارسال کرده است.

«حمیدرضا خانپور»، رئیس اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران در واکنش به خبر «روند صدور کارت مهارت به تاخیر افتاده است»، جوابیه‌ای را برای خبرگزاری کار ایران ارسال کرده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، «کاظم احمدیان»، رئیس انجمن صنفی بنایان سفت کار شهریار در خبر یاد شده از اداره کل آموزش فنی وحرفه‌ای استان تهران به دلیل آنکه از دی ماه سال ۹۲ برای کارگران ساختمانی کارت مهارت فنی صادر نکرده است، انتقاد کرده بود.

این جوابیه بر اساس ماده ۲۳ قانون مطبوعات در ادامه می‌آید:

اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران به عنوان قطب مهارت آموزی و وابسته به سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور متولی آموزشهای مهارتی و کوتاه مدت می‌باشد و با توجه به موقعیت جغرافیایی، ‌صنعتی و ساختمانی خاص استان تهران، این اداره کل بیرقدار آموزشهای مهارتی صنعت ساختمان در کشور از لحاظ عملکردی می‌باشد. با اهمیت به این موضوع و به منظور ساماندهی، تجمیع و هم افزائی نیروی کار در حوزه صنعت ساختمان و به استناد ماده ۳ آیین نامه صدور پروانه مهارت فنی برای کارگرانی که در آزمون‌ها موفق شده‌اند، پروانه مهارت فنی‌ ساختمانی در ۱، درجه ۲و درجه ۳صادر می‌نماید. در همین راستا و با توجه به حذف گواهینامه‌های سابق و در راستای اقتصاد مقاومتی مدارک قبلی سازمان با مزیت‌های خاص خود که زمانبر، هزینه بر بوده جای خود را به صدور کارتهای هوشمند الکترونیکی داده است.

علی ایحال این اداره کل از ابتدای سال ۱۳۹۲ تا هم اکنون تعداد ۱۲۳۵۸ نفر را در ۸ مرحله و در ۱۵ حرفه آموزشی در شهرستان شهریار سنجش مهارت نموده که بیش از ۸۰درصد آن‌ها موفق به قبولی و اخذ کارت گردیده و آخرین مرحله کارت‌های هوشمند نیز هم اینک در مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شهرستان شهریار در حال توزیع می‌باشد.

آیین نامه استان تهران اقتصاد مقاومتی ایران دی ماه صنعت فنی و حرفه ای قانون مطبوعات نیروی کار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر