کد خبر: 177492 A

وزیر کار در جمع خبرنگاران گفت:

«این کارگران با وجود شرایط سختی که برای کار داشتند و از ابزار دستی در این مزارع استفاده می‌کردند، با مشکل بیش از ۱۰ سال گرفتن حقوق و مزایای خود برای بازنشستگی روبرو بودند.»

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از رفع مشکل بیمه‌ای کارگران «نی‌بر» پس از ده سال خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، «علی ربیعی» در جمع خبرنگاران در مورد وضعیت کارگران نی‌بر گفت: این کارگران با وجود شرایط سختی که برای کار داشتند و از ابزار دستی در این مزارع استفاده می‌کردند، با مشکل بیش از ۱۰ سال گرفتن حقوق و مزایای خود برای بازنشستگی روبرو بودند. این مسئله با پیگیری نمایندگان مجلس و سازمان تامین اجتماعی مرتفع شد.

ربیعی افزود: کارگران ۵ استان کشور با این مشکل روبرو بودند که به وضعیت آنها رسیدگی شد.

وزیر کار در مورد مشکلات کارگران فولاد نیز گفت: مشکلات این کارگران را در کمیسیون اجتماعی دنبال می‌کنم. در برخی موارد حقوق این کارگران ۴،۵ ماه معوق شده بود که توانستیم این مدت را اکنون به ۱۵ روز کاهش دهیم.

ربیعی در ادامه پیرامون صندوق مسکن کارگران گفت: این اتفاق بنای بنیان صحیحی را به وجود آورد. این مبلغ هر سال به صورت تضاربی بالا می‌رود و انتظار داریم که تا سه سال آینده به هزار تومان افزایش یابد.

وزیر کار افزود: قرار است با وزارت مسکن و شهرسازی نیز در این زمینه تفاهم‌نامه ای را امضا کنیم و از بانکها نیز برای این مسئله کمک بگیریم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی مشارکت کارفرمایان در این پروژه را مهم ارزیابی کرد و گفت: در گذشته کارفرمایانی مانند مرحوم عالی نسب با زندگی کارگران همواره همراه بودند و امیدواریم که مجددا بتوانیم حمایت صاحبان صنایع را جلب کنیم.

در ادامه پاپی‌زاده نماینده مردم خوزستان در مجلس ضمن تقدیر از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: نزدیک به ۱۰ سال است که بیش از ۲۳۰۰ کارگر در خوزستان و ۴ استان همجوار برای دریافت حق و حقوق بیمه‌شان در فرآیند بازنشستگی با مشکل روبرو بودند و دولتها و مجلس گذشته نتوانسته بودند این مشکل را مرتفع کنند بنابراین من به نمایندگی از این استان‌ها به همراه لوحی که به امضای ۱۴۰ نماینده مجلس از این کارگران برای تقدیر از جناب وزیر حضور پیدا کرده‌ام.

کارگران کشاورز وزیر کار کابینه یازدهم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر