کد خبر: 182538 A

با توجه به وجود صنایع بزرگی همچون فولاد، آلومینیوم، کشتی سازی و سایر صنایع مرتبط در استان، مقررات این آیین‌نامه به استناد ماده ۸۵ قانون کار جمهوری اسلامی ایران که تدوین گردیده و برای کلیه کارفرمایان، کارگران و کارآموزان مشمول، قانون مذکور لازم الاجراء می‌باشد.

معاون روابط کار اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان، گفت: آئین‌نامه ایمنی ریخته گری آهنگری و جوشکاری بازنگری و به طور اختصاصی آیین نامه ریخته گری در فرآیندهای قطعه ریزی و لوله ریزی با هدف تطبیق مواد آیین نامه با شرایط روز صنایع و ایمن سازی محیط کارگاههای دارای ریخته گری و پیشگیری از حوادثناشی از کار به تصویب وزیر تعاون، کار ورفاه اجتماعی رسید.

به گزارش ایلنا، «محمدعلی سلیمی» افزود: با توجه به وجود صنایع بزرگی همچون فولاد، آلومینیوم، کشتی سازی و سایر صنایع مرتبط در استان، مقررات این آیین‌نامه به استناد ماده ۸۵ قانون کار جمهوری اسلامی ایران که تدوین گردیده و برای کلیه کارفرمایان، کارگران و کارآموزان مشمول، قانون مذکور لازم الاجراء می‌باشد.

وی اظهار داشت: در این آیین نامه به تعریف دقیقی از دستگاهها و اصطلاحات کاربردی در صنعت ریختگری پرداخته و در خصوص آماده سازی ماسه، قالب گیری کوره های ذوب و ریخته گری، پاتیل ها، حمل و نقل و باربری مذاب، تعمیر و نگهداری و بازرسی از مجموعه ذوب و انتقال مذاب و تمیزکاری و تمام کاری قطعات ریخته گری و سایر مقررات مرتبط بحثشده است.

این آیین نامه مشتمل بر دوازه فصل و ۳۳۷ ماده و ۶ تبصره است و همچنین مشمولان اجرای این آئین‌نامه ها می‌توانند جهت اطلاع و دسترسی به متن کامل این آئین‌نامه به سایت اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان به آدرس hormozgan. mcls. gov. ir مراجعه نمایند.

حوادث کار بهداشت و ایمنی کار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر