کد خبر: 186989 A

رئیس انجمن‌ صنفی کارگران ساختمانی:

اگر می‌گویید سازندگان مسکن در روستا‌ها باید از پرداخت حق بیمه معاف شوند، پس فقط آنان را معاف کنید. چرا انبوه سازان را از پرداخت حق بیمه معاف کردید؟

رئیس کانون انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی کشور هدف تدوین‌کنندگان طرح دو فوریتی تغییر قانون بیمه‌ کارگران ساختمانی در مجلس شورای اسلامی را معافیت انبوه سازان از پرداخت حق بیمه دانست.

«اکبر شوکت» در این باره به ایلنا گفت: اگر می‌گویید سازندگان مسکن در روستا‌ها باید از پرداخت حق بیمه معاف شوند، پس فقط آنان را معاف کنید. چرا انبوه سازان را از پرداخت حق بیمه معاف کردید؟

وی با اشاره به اظهارات «ناصر موسو‌ی لارگانی»، نماینده فلاورجان که سه شنبه(۲۳ تیر) گفته بود «بر اساس این طرح دو فوریتی هفتصد میلیارد تومان از محل سهم دهداری‌ها و شهرداری‌ها از مالیات بر ارزش افزوده برداشت می‌شود تا سازندگان مسکن از پرداخت حق بیمه هفتصد هزار کارگر ساختمانی معاف شوند»، افزود: اولا تا الان ۸۰۰ هزار کارگر ساختمانی بیمه شدند که هزینه حق بیمه سهم کارفرمایی این ۸۰۰ هزار نفر سالانه بالغ بر ۱۲۰۰ میلیارد تومان می‌شود.

این فعال کارگری تصریح کرد: ثانیا تعداد کارگران ساختمانی سراسر کشور ۱ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر است که از این تعداد، حدود ۱ میلیون نفر هنوز بیمه نشده و به اصطلاح پشت خط مانده‌اند.

شوکت در ادامه با اشاره به توقف بیمه کارگران ساختمانی در استان‌های آذربایجان شرقی، لرستان و بوشهر، بیان کرد: سازمان تامین اجتماعی در تکاپوی طرح شکایتی حقوقی در همین رابطه در دیوان عدالت اداری است.

رئیس کانون انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی کشور در پایان اظهار کرد: سازمان باید تمام پروانه‌های ساختمانی که از ابتدای سال ۹۳ در تمامی استان‌ها صادر شده است را بررسی کند تا از پرداخت حق بیمه سهم کارفرمایان اطمینان حاصل کند.

کارگران ساختمانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر