کد خبر: 205279 A

پس از تجمع روز گذشته در تهران؛

«مسئولان بنیاد مستضعفان طبق خواسته کتبی وشفاهی کارگران سیمان لوشان قول دادند پس از مذاکره با مسئولان کارخانه سیمان تهران به عنوان سهام دار اصلی و بیمه سلامت که ۳۳ درصد سهام این واحد را در اختیار دارد، نتیجه اقداماتشان را به کارگران گزارش دهند.»

کارگران کارخانه سیمان لوشان پس ازتجمع اعتراضیصبح روز گذشته در مقابل ساختمان بنیاد مستضعفان و شنیدن وعده پی‌گیری از جانب مدیرعامل این سازمان، تهران را به مقصد شهرستان ترک کردند.

نماینده کارگران کارخانه سیمان لوشان با اعلام این خبر به ایلنا گفت: در پی تجمعی که روز گذشته(۲۴شهریور) توسط تعدادی از کارگران در اعتراض به تعطیلی کارخانه و بلاتکلیفی‌شان در مقابل ساختمان بنیاد مستضعفان در تهران برگزار شد، رئیس بنیاد مستضعفان، مسئولان حراست و روابط عمومی این سازمان هر کدام به صورت جداگانه پس از شنیدن مشکلات این واحد تولیدی و کارگرانش وعده پی گیری مطالبات کارگران را دادند.

او با بیان اینکه به گفته مسئولان سازمان بنیاد مستضعفان این نهاد موافق تعطیلی و بیکاری کارگرانش نبوده است افزود: مسئولان بنیاد مستضعفان طبق خواسته کتبی وشفاهی کارگران سیمان لوشان قول دادند پس از مذاکره با مسئولان کارخانه سیمان تهران به عنوان سهام دار اصلی و بیمه سلامت که ۳۳ درصد سهام این واحد را در اختیار دارد، نتیجه اقداماتشان را به کارگران گزارش دهند.

او همچنین گفت: شرکت بیمه سلامت نیز پس از ایجاد بحران در کارخانه سیمان لوشان هیچ وقت موافق تعطیلی کارخانه و بیکاری کارگرانش نبوده است.

به گفته این کارگر آنچه باعثتعطیلی این واحد تولیدی و بیکاری کارگران شده است اعتقاد مسئولان شرکت هلدینگ کاوه پارس(زیر مجموعه بنیاد مستضعفان) به زیان ده بودن کارخانه است.

نماینده کارگران سیمان لوشان در ادامه پیرامون مشکلات کارگران سیمان لوشان گفت: سال گذشته از مجموع ۱۸۰ کارگر این واحد ۱۵۰ نفرکه تحت قرارداد یک شرکت پیمانکاری بنام «خوشایند خزر» بودند در دو مرحله(در تاریخ ۳۱ تیر ماه، ۷۶ کارگر و ۳۱ شهریور ماه، ۷۴ کارگر) اخراج شده‌اند.

او با اشاره به سوابق ۱۰ تا ۱۸ ساله کارگران اخراجی، افزود: از مجموع کارگران بیکار شده کارخانه سیمان لوشان هم اکنون ۵۵ کارگر پیمانی و ۱۷ کارگر رسمی باقی مانده‌اند که همچنان بلاتکلیف بوده و منتظر بازگشایی مجدد کارخانه و بازگشت بکار هستند.

این کارگر کارخانه سیمان لوشان تاکید کرد: آنچه کارگران می‌خواهند حفظ شغلشان است، اگر قرار است این کارخانه به طور کامل تعطیل شود بابد تکلیف کارگران مشخص شود.

کارگران گیلان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر