کد خبر: 212604 A

عضو انجمن‌ صنفی کارگران ساختمانی خبر داد:

«این اعتراض صنفی در واکنش به تلاش بی‌وقفه مجلس برای تصویب قانونی که بیمه کارگران ساختمانی را متوقف می‌کند انجام می‌گیرد.»

عضو کانون انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی کشور از تشکیل جلسه قریب‌الوقوع این تشکل صنفی برای تصمیم‌گیری در خصوص شیوه اعتراض به مصوبه اخیر مجلس در خصوص بیمه کارگران ساختمانی خبر داد.

«محمد باقری» پیش بینی کرد که تصمیم کارگران ساختمانی به برگزاری تجمع باشد. او در این باره به ایلنا گفت: این اعتراض صنفی در واکنش به تلاش بی‌وقفه مجلس برای تصویب قانونی است که بیمه کارگران ساختمانی را متوقف می‌کند.

این فعال صنفی افزود: تصمیم نهایی برای تعیین زمان دقیق برپایی این تجمع صنفی در مجمع عمومی فوق العاده کانون انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی سراسر کشور اتخاذ خواهد شد.

به گفته باقری‌، این مجمع عمومی فوق العاده برای بررسی شیوه اعتراض به این موضوع که سازمان تامین اجتماعی از ابتدای امسال هیچ کارگر ساختمانی جدیدی را بیمه نکرده است برگزار می‌شود.

او در ادامه بیان کرد: مصوبه مجلس هنوز در شورای نگهبان تصویب نشده است اما سازمان تامین اجتماعی پیشاپیش به استقبال این مصوبه رفته که در نوع خود منحصر به فرد است.

باقری با یاد آوری این موضوع که بر اساس مصوبه مجلس، کارگر ساختمانی جدیدی بیمه نمی‌شود، تصریح کرد: در حالی که تاکنون ۸۰۰ هزار کارگر ساختمانی بیمه شده‌اند، حداقل یک میلیون کارگر ساختمانی دیگر منتظر قرار گرفتن تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند.

او در عین حال گفت: سازمان تامین اجتماعی نسبت به مبالغی که از ابتدای امسال برای بیمه کردن کارگران ساختمانی دریافت کرده پاسخگو نیست و اعلام نمی‌کند چقدر دریافت کرده و می‌توانسته است چند کارگر ساختمانی جدید را بیمه کند.

عضو کانون انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی کشور در پایان از شورای نگهبان خواست مصوبه مجلس را به طور دقیق بررسی کند.

بیمه کارگران ساختمانی کارگران ساختمانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر