کد خبر: 121604 A

شرایط سنی برای بیمه هنرمندان مد و لباس، برای آقایان حداکثر ۵۰ سال و برای خانم‌ها حداکثر ۴۵ سال پیش بینی شده است.

ایلنا: دبیرخانه کارگروه ساماندهی مد و لباس، در راستای حمایت از طراحان مد و لباس و با استناد به دستورالعمل اجرایی پدیدآورندگان آثار فرهنگی و هنری، شرایط بیمه هنرمندان این حوزه را اعلام کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی دبیرخانه کارگروه ساماندهی مد و لباس، شرایط بهره‌مندی از این بیمه عبارت است از: شرکت در نمایشگاه‌ها و جشنواره‌های مد و لباس و دریافت امتیاز لازم و برگزیده شدن حداقل ۳ اثر توسط هیات داوران(رتبه‌های اول تا سوم)، ارائه گواهی حضور حداقل ۱۰ اثر در طول سال، ارائه گواهی مالکیت معنوی حداقل ۵ اثر یا دارا بودن شناسنامه شیما برای حداقل ۱۰ اثر، هنرمندانی که حداقل ۳ اثر آن‌ها به تولید انبوه رسیده باشد، برگزاری سه نمایشگاه انفرادی طراح با مجوز بنیاد ملی مد و لباس. گفتنی است که احراز یکی از موارد فوق الزامی است.

بر اساس این گزارش، هنرمندانی که حائز شرایط فوق بوده می‌توانند با در دست داشتن مدارک لازم از جمله مدارک شناسایی و سوابق فعالیت‌های هنری خویش به بنیاد ملی مد و لباس مراجعه کنند.

این در حالی است که هنرمندان طراح مد و لباس باید در صندوق نویسندگان و هنرمندان نیز عضو شوند تا از شرایط بیمه تامین اجتماعی بهره‌مند شوند.

فراهم آمدن شرایط بهره‌مندی از بیمه از هنرمندان این رویداد در حالی رخ می‌دهد که تا پیش از این هیچ گونه فرصتی و حمایتی برای طراحان لباس برای استفاده از بیمه فراهم نشده بود.

با برگزاری جشنواره‌ها و نمایشگاه‌های متعدد در چند سال اخیر، کارگروه ساماندهی مد و لباس تلاش کرده تا آماده سازی بستر اقدامات حمایتی ازهنرمندان این حوزه، انگیزه و فعالیت هنرمندان این عرصه را بیش از گذشته فراهم آورد.

شرایط سنی برای بیمه هنرمندان مد و لباس، برای آقایان حداکثر ۵۰ سال و برای خانم‌ها حداکثر ۴۵ سال پیش بینی شده است.

این بیمه علاوه بر پوشش خود هنرمند افراد تحت تکفل وی را نیز دربر خواهد گرفت و شامل بیمه درمانی، بازنشستگی، از کار افتادگی و فوت نیز می‌شود.

هنرمندان مد و لباس می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۶۶۷۲۲۳۱۲ تماس گرفته یا به خیابان حافظ، نرسیده به خیابان شهریار، بن بست هلال احمر، بنیاد ملی مد و لباس مراجعه کنند.

بازنشستگی پوشش تامین اجتماعی روابط عمومی شماره تلفن فرهنگی و هنری فوت مد هلال احمر شهریار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر