کد خبر: 122744 A

عضو فراکسیون زنان مجلس در گفت‌و‌گو با ایلنا:

مجلس به فکر افتاده است و زمینه‌های برنامه‌ریزی فرزندآوری در حال تدوین است. هر چند باید نیاز به کار و مسئله جمعیت در کنار هم دیده و تدابیری برای هر دو اندیشیده شود و نباید یکی فدای دیگری شود.

ایلنا: ‌ عضو فراکسیون زنان مجلس معتقد است باید با فرهنگ‌سازی مورد نظر و افزایش فرزندآوری علاوه بر توجه به سیاست کلی حقوق زنان نیز به طور کامل احقاق شود و در همین راستا برخی از قوانین وجود دارد که باید اصلاح شود.

" نیره اخوان بی‌طرف " در گفت و گو با خبرنگار ایلنا، درباره بررسی طرح افزایش فرزندآوری در مجلس با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری، اظهار کرد: این موضوع در کمیسیون‌های اجتماعی و بهداشت در حال بررسی است و هنوز در فراکسیون زنان مطرح نشده است.

وی با بیان اینکه من هم نماینده زنان و هم نماینده مردان هستم در پاسخ به اینکه آیا در شرایط کنونی زنان جامعه با توجه به وضعیت اشتغالشان، ظرفیت فرزندآوری را دارند یا نه، گفت: سیاست و منافع ملی به هر چیزی ارجح دارد چراکه جمعیت کشور در حال پیری است و از آنجا که این دغدغه مورد تاکید مقام معظم رهبری است باید به آن توجه و عملی شود.

عضو فراکسیون زنان مجلس با بیان اینکه من بارها به این مسئله اشاره و تذکرات لازم را داده بودم اما هیچگاه توجهی به آن نشد، تصریح کرد: مجلس در همین رابطه به فکر افتاده است و زمینه‌های برنامه‌ریزی برای فرزندآوری در حال تدوین است. هر چند باید نیاز به کار و مسئله جمعیت در کنار هم دیده و تدابیری برای هر دو اندیشیده شود و نباید یکی فدای دیگری شود.

اخوان در پاسخ به اینکه به عنوان یک زن در فراکسیون زنان به دنبال تحقق کدام جنبه‌های حقوقی زنان در طرح فرزندآوری هستید گفت: باید تلاش کرد تا با فرهنگ‌سازی مورد نظر و افزایش فرزندآوری، علاوه بر توجه به سیاست کلی، حقوق زنان نیز به طور کامل احقاق شود و در همین راستا برخی از قوانین موجود نیاز به اصلاح دارد.

جامعه حقوق زنان فرهنگ سازی مردان مقام معظم رهبری مجلس سیاست فراکسیون فرزندآوری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر