کد خبر: 133784 A

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور:

با مذاکرات و مکاتبات انجام شده با معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور، موضوع حذف پست مشاوره زنان در وزارتخانه‌ها و دستگاههای اجرایی تایید نشد و تنها به این مورد تاکید شد که الزام این موضوع برداشته شده است.


ایلنا: گفت: معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور گفت: بر اساس بخشنامه معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور، دستگاه‌های اجرایی ملزم به ارائه پیشنهاد درباره چگونگی و نحوه فعالیت پست مشاوره زنان در وزارتخانه‌ها و دستگاههای اجرایی شده‌اند و این بخشنامه به هیچ عنوان به معنای حذف ساختار پست مشاوره امور زنان و خانواده از دستگاه‌های اجرایی و استانداری‌ها نیست.

به گزارش ایلنا به نقل از " شهیندخت مولاوردی "، معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور با اشاره به بخشنامه چند ماه پیش معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور مبنی بر لغو برخی از بخشنامه‌های دو سال گذشته این معاونت، اظهار داشت: با هدف چابک سازی بدنه دولت حدود ۱۰ بخشنامه یکی و دو ساله اخیر از جمله بخشنامه‌هایی که الزام ایجاد می‌کرد، ملغی اعلام شد. یکی از آن‌ها الزام ایجاد پست مشاوره زنان در دستگاه‌های اجرایی بود.

وی ادامه داد: در آن بخشنامه به دستگاه‌ها مهلت داده شده با بررسی و آسیب‌شناسی وضع موجود پیشنهادات خود را در چهارچوب و در راستای سیاست چابک سازی، منطقی سازی، و کوچک سازی دولت در قالب ساختار جدید یا واحد سازمانی جدید ارائه بدهند.

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور افزود: برداشتی که خیلی از دستگاه‌ها از این بخشنامه کرده‌اند، حذف پست مشاور زنان بود اما با مذاکرات و مکاتبات انجام شده با معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور، موضوع حذف پست مشاوره زنان در وزارتخانه‌ها و دستگاههای اجرایی تایید نشد و تنها به این مورد تاکید شد که الزام این موضوع برداشته شده است. این اطمینان از طرف آقای نوبخت و معاونان ایشان به ما داده شده که این بخشنامه به هیچ وجه به معنای حذف ساختار پست مشاوره امور زنان و خانواده از دستگاه‌های اجرایی و استانداری‌ها نیست.

مولاوردی تاکید کرد: بنابراین دستگاه‌ها باید پیشنهادات خود را ارائه دهند و این اختیار به دستگاه‌ها داده شده که در چهارچوب چابک سازی وضعیت خود را بررسی و اگر این ساختار را مناسب تشخیص می‌دهند، در‌‌ همان راستا حرکت کنند وگرنه باید پیشنهاد جدید خود را ارائه دهند.

وی در ادامه گفت: اگر هم هیچ پیشنهاد جدیدی از سوی دستگاه‌ها به معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور ارائه نشود به معنای تایید وضع موجود است. البته فکر می‌کنم الان هم باید پیشنهادات دستگاه‌های اجرایی رسیده باشد تا معاونت بتواند به جمع بندی نهایی در این باره برسد. خود ما هم در حال بررسی این موضوع هستیم و کارگروهی با مشارکت شورای فرهنگی و اجتماعی زنان تشکیل شده است تا ساختار مناسب را برای دستگاه‌های اجرایی در حوزه زنان و خانواده پیشنهاد دهیم.

خانواده دستگاه های اجرایی دولت رئیس جمهور زنان سرمایه فرهنگی و اجتماعی معاون وزارتخانه سیاست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر