کد خبر: 136375 A

یک عضو فراکسیون زنان مجلس در گفتگو با ایلنا:

مخارج امروز زندگی برای بسیاری از مردانی که تنها عضو شاغل خانواده هستند، دشوار است و پرداخت حق بیمه برای همسرانشان کار آن‌ها را سخت‌تر می‌کند / بایدشرایط در کنار خانواده بودن را برای خانم‌ها فراهم کنیم و دولت نیز باید از فرآورده‌ها و وسایلی که زنان در داخل خانه تولید می‌کنند، حمایت کند.

ایلنا: عضو فراکسیون زنان مجلس گفت: نگاه ویژه به زنان سرپرست خانوار می‌تواند عاملی مشوق برای بالا رفتن آمار طلاق شود. حتی ممکن است که سبب طلاق‌های صوری شود.

سکینه عمرانی(نماینده مجلس شورای اسلامی و عضو فراکسیون بانوان) درمورد آخرین وضعیت بررسی بودجه زنان به خبرنگار ایلنا، گفت: درصدد هستیم که یک درصد هزینه‌ای را که دستگاه‌های اجرایی باید به زنان اختصاص دهند؛ به صورت الزام درآوریم.

وی در مورد این پیشنهاد که بیمهٔ زنان خانه‌دار را به همسرانشان واگذار کنیم، گفت: من معتقدم که خانه‌داری را باید به عنوان یک شغل شناخت زیرا این کار به حفظ امنیت جامعه کمک می‌کند و بیشتر از اینکه یک هزینه باشد، یک نوع سرمایه‌گذاری است. بیشترین مشکلات، در میان کودکانی است که دور از والدین هستند. اگر مادر با خیال راحت در خانه باشد بسیار برای خانواده بهتر است و معضلات اجتماعی را کاهش می‌دهد.

عمرانی ادامه داد: این مساله که بیمه زنان خانه‌دار را به همسرانشان واگذار کنیم، عملی نیست. زیرا مخارج امروز زندگی برای بسیاری از مردانی که تنها عضو شاغل خانواده هستند، دشوار است و پرداخت حق بیمه برای همسرانشان کار آن‌ها را سخت‌تر می‌کند و درصد اندکی از آقایان قادر خواهند بود که این کار را انجام دهند به ویژه در مورد دهک‌های پایین جامعه این کار بسیار دشوار است.

وی درمورد این آمار که ۸۰ درصد زنان سرپرست خانوار بی‌کار هستند، گفت: به هر صورت باید شرایط در کنار خانواده بودن را برای خانم‌ها فراهم کنیم و دولت نیز باید از فرآورده‌هاو وسایلی که زنان در داخل خانه تولید می‌کنند، حمایت کند تا زنان کمتر مجبور شوند خارج از محیط خانه باشند و این مساله چه در مورد زنان سرپرست خانوار چه در مورد دیگر زنان صادق است.

این عضو فراکسیون زنان مجلس افزود: نگاه ویژه به زنان سرپرست خانوار می‌تواند عاملی مشوق برای بالا رفتن آمار طلاق شود حتی ممکن است که سبب طلاق‌های صوری شود. اگر حمایت از زنان سرپرست خانوار، در ارتباط با مشاغل خانگی باشد، هم برای چرخه اقتصادی خانواده و هم برای اعتماد به نفس خانم‌ها بهتر است و روی روحیه‌ آنها نیز تأثیر مثبت می‌گذارد.

بودجه جامعه خانواده دولت زنان زنان خانه دار سرمایه گذاری طلاق نماینده مجلس شورای اسلامی والدین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر